bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2017-03-11

Orlen sponsorem Platinum Rajdu Memoriału J. Kuliga i M. BublewiczaJeszcze tylko przez tydzień załogi mogą się zgłaszać do tegorocznego Platinum Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Termin składania zgłoszeń mija bowiem 19 marca.


Tymczasem znów zmienia się nazwa największej wielickiej imprezy rajdowej. Wszystko za sprawą podpisania umowy ze spółką Orlen Oil - sponsorem tytularnym. Tak więc na początku nazwy tej imprezy pojawia się marka orlenowskich olejów Platinum. Orlen Oil powraca do wielickiego memoriału, bowiem w minionych latach (w początkowych edycjach)  impreza ta była już sponsorowana przez spółkę Orlen Oil.

Dla przypomnienia, Platinum Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza odbędzie się w tym roku w dniach 31 marca - 2 kwietnia. 31 marca odbędzie się m.in. badanie techniczne, natomiast sam rajd będziemy mogli oglądać 1 i 2 kwietnia.

W porównaniu z minionymi latami znacznie wydłużył się całkowity dystans zawodów – teraz wynosi 113,12 km, a blisko jedną trzecią stanowią próby sportowe (32,65 km). Zrezygnowano z niedzielnego wyścigu ulicznego, od którego w 2007 roku zaczynała się historia Memoriału; idzie o to, aby nie utrudniać życia mieszkańców ani nie komplikować ruchu turystycznego w najbliższym otoczeniu Kopalni Soli Wieliczka. Za to już drugi rok z rzędu do dyspozycji jest układ drogowy, zbudowany z myślą o ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży na Polach Miłosierdzia w pobliskich Brzegach. Tam będzie rozegranych pięć odcinków specjalnych, skonfigurowanych w dwóch odmiennych wariantach. Równolegle z PLATINUM Rajdem Memoriałem Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza zostanie rozegrana inauguracyjna runda nowego cyklu – MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załogi w „historykach” będą mieć program nieco skrócony w porównaniu z głównym Memoriałem.   

Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016