.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2017-03-11

Orlen sponsorem Platinum Rajdu Memoriału J. Kuliga i M. BublewiczaJeszcze tylko przez tydzień załogi mogą się zgłaszać do tegorocznego Platinum Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Termin składania zgłoszeń mija bowiem 19 marca.


Tymczasem znów zmienia się nazwa największej wielickiej imprezy rajdowej. Wszystko za sprawą podpisania umowy ze spółką Orlen Oil - sponsorem tytularnym. Tak więc na początku nazwy tej imprezy pojawia się marka orlenowskich olejów Platinum. Orlen Oil powraca do wielickiego memoriału, bowiem w minionych latach (w początkowych edycjach)  impreza ta była już sponsorowana przez spółkę Orlen Oil.

Dla przypomnienia, Platinum Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza odbędzie się w tym roku w dniach 31 marca - 2 kwietnia. 31 marca odbędzie się m.in. badanie techniczne, natomiast sam rajd będziemy mogli oglądać 1 i 2 kwietnia.

W porównaniu z minionymi latami znacznie wydłużył się całkowity dystans zawodów – teraz wynosi 113,12 km, a blisko jedną trzecią stanowią próby sportowe (32,65 km). Zrezygnowano z niedzielnego wyścigu ulicznego, od którego w 2007 roku zaczynała się historia Memoriału; idzie o to, aby nie utrudniać życia mieszkańców ani nie komplikować ruchu turystycznego w najbliższym otoczeniu Kopalni Soli Wieliczka. Za to już drugi rok z rzędu do dyspozycji jest układ drogowy, zbudowany z myślą o ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży na Polach Miłosierdzia w pobliskich Brzegach. Tam będzie rozegranych pięć odcinków specjalnych, skonfigurowanych w dwóch odmiennych wariantach. Równolegle z PLATINUM Rajdem Memoriałem Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza zostanie rozegrana inauguracyjna runda nowego cyklu – MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załogi w „historykach” będą mieć program nieco skrócony w porównaniu z głównym Memoriałem.   

Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem  
Data: 7 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Wraz z początkiem 2020 roku powracamy z cyklem LITERACKIE WIDNOKRĘGI.
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem