.
Opublikowano: 2019-07-09

Os. Sienkiewicza. Pożar na poddaszu domu.Dziś około godziny 11:20 na os. Sienkiewicza doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano jednostki PSP Wieliczka, OSP Wieliczka, OSP Czarnochowice oraz OSP Chorągwica. Na miejscu zdarzenia pracowało również pogotowie energetyczne, gazowe oraz policja.


Po przybyciu straży pożarnej na miejsce okazało się, że pożarem objęte jest poddasze budynku. Mieszkańcy sami opuścili dom przed przybyciem służb. Nikomu nic się nie stało. Po ugaszeniu pożaru stwierdzono, że spaliła się m.in. część konstrukcji dachu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią