. carrefour


Opublikowano: 2011-05-10

Osuwa się ziemia pod jedną z głównych ulic Wieliczki


Już od wielu tygodni kierowcy poruszający się ulicą Narutowicza w Wieliczce mogli zaobserwować stopniowe pękanie asfaltu i osuwanie się ziemi spod jezdni na kilkudziesięcio metrowym odcinku tej wyjątkowo ruchliwej w Wieliczce ulicy.

Jak się okazuje sprawa trafiła z końcem kwietnia do prokuratury która ma zadecydować kto jest winny temu, że droga zaczęła się osuwać i kto ma owy odcinek drogi naprawić ponieważ niewątpliwie stanowi to poważne zagrożenie dla kierowców poruszających się ulicą Narutowicza. Według ekspertyzy gminy problemy z osuwiskiem pojawiły się kiedy to rozpoczęto pracę związane z budową tuż przy ulicy Narutowicza centrum konferencyjnego wraz z hotelem i restauracją. Natomiast inwestor Ryszard Lenart przedstawia swoją ekspertyzę która znów wykazuje, że droga ta nie ma żadnej podbudowy i nie zgadza się z teorią, że to właśnie on powinien naprawić ten problem.

Spór trwa, a tymczasem najbardziej cierpią kierowcy którzy w godzinach powrotu z pracy muszą wykazać się sporą cierpliwością stojąc w korkach, aby przejechać ulice Narutowicza. Bowiem kilka tygodni temu na kilkudziesięcio metrowym odcinku jednego z pasów tej ulicy ustawione zostały słupki, rozłożono worki z piaskiem przez co ruch odbywać się musi w tym miejscu w systemie wahadłowym.
Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych