bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-08-03

Pandemia, debiut w RSMP, nowa Klasa HR BMW, cele i plany na sezon 2020 – wywiad z Filipem Stopą i Rafałem ŚlęczkąZespół rajdowy Stopa/Ślęczka Rally Team, który w sezonie 2019, startując samochodem rajdowym BMW 318iS E30, zdobyli Wicemistrzostwo Polski w MOTUL Historycznych Rajdowych Mistrzostwach Polski w Kategorii FIA 4/J2. W wywiadzie rozmawiamy o pandemii, debiucie w RSMP, nowej Klasie HR BMW oraz planach na sezon 2020.


Pandemia – motorsport zamrożony...

Filip Stopa: Zabrzmiało groźnie! Nie tak sobie wyobrażaliśmy sobie rok 2020. Cały świat został wywrócony do góry nogami, a szczególnie motorsport, który jest tak nam bliski. Jest to trudne, ale musimy się dostosować. Powoli jednak wracamy na rajdowe trasy.

Debiut w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski?

Rafał Ślęczka: Wszystko na to wskazuje, Po ciężkich dla nas wszystkich ponad czterech miesiącach, a dziesięciu od ostatniego rajdu, wracamy do ścigania. Po dwóch latach startów w cyklu historycznym tj. Motul HRSMP, podjęliśmy decyzję o zrobieniu kroku w przód i w sezonie 2020 weźmiemy udział w najwyższej lidze rajdów w Polsce czyli w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski! W planach mamy udział we wszystkich czterech eliminacjach tj. 6-8 sierpnia MARMA 29. Rajd Rzeszowski, 10-12 września Rajd Śląska, 2-4 października 48. Rajd Świdnicki – KRAUSE, 16-18 października Rally Kosice na Słowacji.

Klasa HR BMW brzmi ciekawie...

Rafał Ślęczka: Rzekł bym, że nawet debiutancko! Klasa HR BMW, w której będziemy się ścigać została utworzona głównie nam samym czyli dzięki zawodnikom startującym do tej pory w Motul HRSMP tj. Filip Stopa, Michał Szerla, Jakub Wolski, Wojciech Goździewicz, Grzegorz Zych oraz kolega Michał Słupski, który już wiemy, że dołączy do naszego grona, posiadaczy samochodów rajdowych marki BMW E30, a regulamin dopuszcza model E36. Tutaj ogromne podziękowania za akceptację naszego pomysłu i inicjatywę, składamy wszystkim osobom z Polskiego Związku Motorowego, a szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Jarosława Noworóla – Przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM oraz dla Panów Wojciecha Nowaka i Bogumiła Hulista – Delegatów technicznych PZM. Wspólnym działaniem i kompromisem można wspólnie stworzyć coś fajnego, na równych zasadach sportowej rywalizacji i zdobycia tytułów mistrzowskich. Zapraszamy wszystkich BeeMkoWiczów do dołączenia w trakcie sezonu do fajnego projektu, na jasnych zasadach i za nie wielkie nakłady budżetowe. ZAPRASZAMY !!!

Cele i plany na sezon 2020?

Filip Stopa: Po korekcie kalendarza i regulaminu RSMP na ten sezon, wiemy już, że wszystkie cztery rundy będą liczone do zdobycia najwyższej lokaty na koniec sezonu, czyli zdobycia tytułu Mistrza Polski w Klasie HR BMW. Cztery rundy rozgrywane w tak krótkim czasie, od startu w Rzeszowie do mety ostatniej rundy RSMP w Koszycach upłynie nie całe 3 miesiąc, najkrócej w historii, więc celem jakim sobie stawiamy jest oczywiście bezawaryjność w każdym rajdzie oraz zebranie jak największego doświadczenia i jak znane nam porzekadło mówi, że „Zwycięzcy są na MECIE”. Pamiętajmy, że koronawirus jest nadal aktywny, stosujmy się do zaleceń, aby móc bezpiecznie uczestniczyć w zawodach sportu samochodowego. Trzymajcie za nas mocno kciuki !

Pandemia, debiut w RSMP, nowa Klasa HR BMW, cele i plany na sezon 2020 – wywiad z Filipem Stopą i Rafałem Ślęczką - zobacz zdjęcia   

Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU