.


leroymerlin

Opublikowano: 2019-11-09

Patriotycznie w wielickiej kopalni7 listopada w Kopalni Soli „Wieliczka” wystąpili laureaci drugiej edycji konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”. Na scenie w komorze Warszawa wystąpili utalentowani uczniowie małopolskich szkół podstawowych. 125 m pod ziemią młodzi artyści zaprezentowali najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne.Galowy koncert w zabytkowych podziemiach wprowadził publiczność w nastrój 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kopalnię na miejsce finału konkursu wybrano nieprzypadkowo. – Jest to miejsce, które zawsze było polskie, nawet pod zaborami – podkreśla Zbigniew Zarębski, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Pracownicy kopalni walczyli o wolność. Nie czekali aż zostanie im dana, sami sobie ją wzięli, zanim została ogłoszona.

To już druga edycja konkursu, który jest wspólnym przedsięwzięciem wielickiej kopalni, Wojewody Małopolskiego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. - Poprzez ten konkurs chcemy wzmacniać patriotyczne idee, wspierać i pokazywać talenty młodych ludzi, umacniać w nich miłość do Ojczyzny oraz poczucie narodowej dumy – podsumowuje ideę przedsięwzięcia Damian Konieczny, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna.

Trzy kategorie wiekowe, 110 zgłoszeń z 87 szkół z całej Małopolski – konkursowe jury obradowało aż cztery dni, uważnie słuchając i oglądając dokonania młodych artystów. – To wspaniałe, że najmłodsze pokolenie z takim przejęciem, zaangażowaniem, ale też świadomością potrafi poprzez muzykę wyrazić swój patriotyzm – zauważa Tomasz Broniowski, Dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. i członek konkursowej Kapituły. – Wyłonienie najlepszych solistów i zespołów naprawdę nie należało do łatwych zadań – dodaje.

7 listopada nie zabrakło zarówno klasycznego repertuaru patriotycznego („O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani pod okienko” czy „Dziś idę walczyć mamo”), jak i mniej oczywistych, ale równie pięknych i ważnych utworów, np. „Nim wstanie dzień” ze słowami Agnieszki Osieckiej i muzyką Krzysztofa Komedy albo „Ojczyzna” Marka Grechuty.

Młodzi artyści oczarowali publiczność. Dla wielu, zwłaszcza najmłodszych dzieci, był to debiut na tak dużej scenie. Koncert poprowadziła Lidia Jazgar. Druga edycja konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!” odbyła się pod patronatem Piotra Ćwika, Wojewody Małopolskiego, Zbigniewa Zarębskiego, Prezesa Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. i Damiana Koniecznego, Prezesa Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna. Przedsięwzięciu partnerowała Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z tego wydarzenia - kliknij


Patriotycznie w wielickiej kopalni - zobacz zdjęcia   7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki