.
Opublikowano: 2011-06-29

Peleton przejedzie przez Wieliczkę - utrudnienia w ruchu


Od 29 czerwca do 2 lipca br. organizowany jest XXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Trasa drugiego etapu z Jasła do Krakowa przebiega przez powiat wielicki. W związku z tym, 30 czerwca (czwartek) pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym.

Zgodnie z podanym przez organizatora harmonogramem, peleton wjedzie na teren powiatu wielickiego w Zagórzanach około godziny 17.32 i będzie jechał drogą wojewódzką 966 do Gdowa, a następnie do Wieliczki. Około godz. 16.50 policja wyłączy z ruchu tę drogę na odcinku Wieliczka – Gdów. Zamknięcie nastąpi w Wieliczce na skrzyżowaniu „Ochronka”.

Do Wieliczki kolarze przyjadą około godziny 18.00 i przejadą ulicami: Gdowska, A. Asnyka, J. Piłsudskiego, A. Grottgera, a później przez Śledziejowice, Kokotów, Brzegi do Krakowa. Peleton powinien opuścić teren powiatu wielickiego około godziny 18.17.
Na czas przejazdu kolarzy podane ulice i drogi zostaną wyłączone z ruchu. Chwilowo zostanie zamknięta również droga krajowa nr 4 (skrzyżowanie z ulicą Grottgera w Wieliczce). Kierowcy proszeni są o zastosowanie się do poleceń policji oraz osób zabezpieczających trasę przejazdu peletonu.Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek