.
Opublikowano: 2011-06-29

Peleton przejedzie przez Wieliczkę - utrudnienia w ruchu


Od 29 czerwca do 2 lipca br. organizowany jest XXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Trasa drugiego etapu z Jasła do Krakowa przebiega przez powiat wielicki. W związku z tym, 30 czerwca (czwartek) pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym.

Zgodnie z podanym przez organizatora harmonogramem, peleton wjedzie na teren powiatu wielickiego w Zagórzanach około godziny 17.32 i będzie jechał drogą wojewódzką 966 do Gdowa, a następnie do Wieliczki. Około godz. 16.50 policja wyłączy z ruchu tę drogę na odcinku Wieliczka – Gdów. Zamknięcie nastąpi w Wieliczce na skrzyżowaniu „Ochronka”.

Do Wieliczki kolarze przyjadą około godziny 18.00 i przejadą ulicami: Gdowska, A. Asnyka, J. Piłsudskiego, A. Grottgera, a później przez Śledziejowice, Kokotów, Brzegi do Krakowa. Peleton powinien opuścić teren powiatu wielickiego około godziny 18.17.
Na czas przejazdu kolarzy podane ulice i drogi zostaną wyłączone z ruchu. Chwilowo zostanie zamknięta również droga krajowa nr 4 (skrzyżowanie z ulicą Grottgera w Wieliczce). Kierowcy proszeni są o zastosowanie się do poleceń policji oraz osób zabezpieczających trasę przejazdu peletonu.Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych