.
Opublikowano: 2011-07-12

Pierwszy tydzień wakacji w wielickiej bibliotece


Pierwszy tydzień wakacyjnych spotkań w naszej bibliotece niestety już za nami. Nasze codzienne zajęcia upłynęły niezwykle szybko. Był to czas intensywnej pracy ze strony dzieci, ale wszystko poprzez świetną zabawę.

Pierwsze zajęcia poświęcone były zabawom integracyjnym, które z pewnością ułatwiły wzajemne poznanie uczestników naszych codziennych spotkań. Dzieciaki z chęcią opowiadały o sobie, o swoich zainteresowaniach i wakacyjnych planach. Kolejne spotkanie z pewnością zainteresowało wszystkich tych, którzy kochają muzykę i chcieliby rozwijać swoje zainteresowania właśnie w tym kierunku. Gościliśmy bowiem Izabelę Szotę, Dyrektor Szkoły Muzycznej w Wieliczce, która opowiadała o przeróżnych instrumentach muzycznych, o dźwiękach, które wydają oraz zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewania.  Na czas wakacji przygotowaliśmy również warsztaty plastyczne, dzięki którym maluchy miały okazję do samodzielnego odkrywania własnych możliwości. „Bibułowe cacka” to zajęcia prowadzone przez bibliotekarkę jednej z naszych filii, która pokazała i nauczyła wszystkich techniki wykonywania kompozycji kwiatowych z krepiny. Były to warsztaty wymagające od uczestników skupienia uwagi i ogromnego zaangażowania w samodzielnie wykonywaną pracę. Efekt jednak był satysfakcjonujący, każdy bowiem wykonał krepinowy bukiecik stokrotek.


Działalność plastyczna, którą prowadzimy, i w której dzieci tak chętnie uczestniczą, stwarza dziecku szerokie pole do realizacji jego możliwości i pobudza do słownego wyrażania swoich odczuć. Daje przy tym radość i zadowolenie oraz wzmacnia poczucie własnej wartości.   Pierwszy tydzień wakacyjnych spotkań w bibliotece zakończyły warsztaty z gliną, które zgromadziły sporą grupę dzieci. Każdy otrzymał kawałek gliny, z której tworzone były, w większości: kubki, miseczki, dzbanuszki, ale nie zabrakło również smoka, konia, wulkanu i wielu, wielu innych glinianych wyrobów. Po wypaleniu w piecu, każde dziecko będzie mogło ozdobić swoją pracę farbami. Zapraszamy na kolejne dni wakacyjnych atrakcji w bibliotece!

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce