.
Opublikowano: 2010-08-17

Pijani kierowcy w powiecie wielickim


W miniony weekend 14-15 sierpnia 2010 r.  na terenie powiatu wielickiego policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali trzech kierujących, którzy prowadzili samochody po alkoholu.

W sobotę w Wieliczce na ul. Kościuszki około godz. 12:25 kierujący daewoo jechał bez prawa jazdy i z ponad dwoma promilami alkoholu. W tym samym dniu około godz. 15:25 w Koźmicach Wielkich zatrzymano do kontroli drogowej kierującego fiatem. Badanie wykazało, że ma 0,63 promila. Mężczyzna w takim stanie wiózł ze sobą troje dzieci, spośród których najmłodsze miało niespełna rok. Dzisiaj nad ranem około godz. 3:30 w Trąbkach policjanci kontrolowali kierującego citroenem, który bez prawa jazdy przemierzał przez powiat wielicki z wynikiem 2,94 promila.

Wypadek z udziałem rowerzysty
W dniu wczorajszym /11.08.10r./ około godz. 17:15 w miejscowości Wieniec, 75-letnia rowerzystka gwałtownie zjechała pod nadjeżdżający samochód marki Audi. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierujący audi, 44-letni mieszkaniec Ujazdu, był trzeźwy.

Kradzieże sprzętu ogrodniczego
W Grodkowicach z niezamkniętego garażu skradziono kosiarkę do trawy. Podobnie w Grabiu z budynku gospodarczego, który również nie był zamknięty, skradziono kosę spalinową o wartości 1500zł. Policja apeluje o właściwe zabezpieczenie swego mienia. Nie pozostawiajmy miejsc, w których przetrzymuje się narzędzia lub inne wartościowe przedmioty bez odpowiedniego zabezpieczenia.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów