.
Opublikowano: 2010-08-17

Pijani kierowcy w powiecie wielickim


W miniony weekend 14-15 sierpnia 2010 r.  na terenie powiatu wielickiego policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali trzech kierujących, którzy prowadzili samochody po alkoholu.

W sobotę w Wieliczce na ul. Kościuszki około godz. 12:25 kierujący daewoo jechał bez prawa jazdy i z ponad dwoma promilami alkoholu. W tym samym dniu około godz. 15:25 w Koźmicach Wielkich zatrzymano do kontroli drogowej kierującego fiatem. Badanie wykazało, że ma 0,63 promila. Mężczyzna w takim stanie wiózł ze sobą troje dzieci, spośród których najmłodsze miało niespełna rok. Dzisiaj nad ranem około godz. 3:30 w Trąbkach policjanci kontrolowali kierującego citroenem, który bez prawa jazdy przemierzał przez powiat wielicki z wynikiem 2,94 promila.

Wypadek z udziałem rowerzysty
W dniu wczorajszym /11.08.10r./ około godz. 17:15 w miejscowości Wieniec, 75-letnia rowerzystka gwałtownie zjechała pod nadjeżdżający samochód marki Audi. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierujący audi, 44-letni mieszkaniec Ujazdu, był trzeźwy.

Kradzieże sprzętu ogrodniczego
W Grodkowicach z niezamkniętego garażu skradziono kosiarkę do trawy. Podobnie w Grabiu z budynku gospodarczego, który również nie był zamknięty, skradziono kosę spalinową o wartości 1500zł. Policja apeluje o właściwe zabezpieczenie swego mienia. Nie pozostawiajmy miejsc, w których przetrzymuje się narzędzia lub inne wartościowe przedmioty bez odpowiedniego zabezpieczenia.
Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych