. carrefour


Opublikowano: 2018-01-09

Pijany 52-latek potrącił samochodem rowerzystkęW dniu 3 stycznia 2018 roku około godziny 18:00 w Szarowie na drodze krajowej 75 doszło do wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń poczynionych przez przybyłych na miejsce policjantów drogówki, kierujący osobowym Alfa Romeo 52-letni mieszkaniec Krakowa jadąc w kierunku Krakowa potrącił jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę - 45-letnią mieszkankę powiatu wielickiego, która miała ubraną kamizelkę odblaskową. Badanie trzeźwości kierującego osobową Alfą wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce przybyła załoga pogotowia, która udzieliła pierwszej pomocy poszkodowanej. Została ona przetransportowana do jednego z krakowskich szpitali. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a następnie trafił on do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzuty z art. 178 kodeksu karnego, odnośnie spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 4. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Wieliczka.

KPP w Wieliczce   Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych