.
Opublikowano: 2012-11-02

PiMBP w Wieliczce - Miejsce Przyjazne Maluchom


Pragniemy poinformować, że PiMBP w Wieliczce znalazła się wśród nagrodzonych placówek i instytucji, które posiadają przestrzeń dedykowaną właśnie maluchom. Dzięki udziałowi w akcji „Miejsce Przyjazne Maluchom” mogliśmy zaprezentować i pochwalić się specjalnie wydzielonym kącikiem, który został stworzony dla rodzin z małymi dziećmi.

Organizatorzy akcji uznali, że nasza biblioteka spełnia wszelkie warunki, abyśmy mogli posługiwać się mianem „Miejsca Przyjaznego Maluchom”.

Była to już VII edycja akcji, która tym razem miała wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy mogły w niej wziąć udział instytucje, placówki publiczne oraz firmy nie tylko z Krakowa, ale również z wybranych miejscowości w całej Małopolsce. W tej grupie znalazła się nasza gmina. Cała akcja ma na celu znalezienie i promocję miejsc przyjaznych rodzinom z małymi dziećmi, w których obecność najmłodszych nie jest problemem. Pomysłodawcami i organizatorami akcji są PR Inspiration, Gazeta Wyborcza oraz portal MiastoDzieci.pl, a partnerem Wrota Małopolski.

28 października w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów, połączone z imprezą dla rodziców i dzieci. Maluchy uczestniczyły w warsztatach teatralnych, plastycznych oraz w zajęciach poświęconych tworzeniu zabawek z recyklingu. Dorośli odbierali certyfikaty, a przy okazji mogli dowiedzieć się, gdzie warto się udać ze swoimi pociechami.

Dział dla Dzieci i Młodzieży naszej biblioteki posiada szeroką ofertę edukacyjno-rozrywkową dla dzieci z naszego miasta i okolic. Jesteśmy bardzo otwarci na potrzeby naszych najmłodszych czytelników i dla nich właśnie prowadzimy szereg zajęć zorganizowanych typu: lekcje biblioteczne, spotkania z głośnym czytaniem, gry i zabawy edukacyjne w czasie ferii oraz wakacji, a także zajęcia niezorganizowane maluchów oraz ich rodziców, odbywające się w godzinach otwarcia biblioteki. W dziale znajduje się wydzielony „Kącik malucha” przeznaczony dla dzieci w wieku 0-6 lat. Jest on wyposażony w pufy z szufladami, huśtawkę, kolorowy namiot, tunel oraz wiele zabawek edukacyjnych typu: gry, puzzle, układanki i mnóstwo książek zabawek. Ciepłą i przyjazną dla dziecka atmosferę tworzą ściany ozdobione kolorowymi kołami. Rodzice dzieci do pierwszego roku życia mogą skorzystać z przewijaka dla niemowląt oraz podgrzewacza do butelek. Nie zapomnieliśmy również o mamach karmiących piersią i specjalnie dla nich przygotowaliśmy specjalnie wydzielone miejsce. „Kącik malucha” jest bogato wyposażony w literaturę przeznaczoną dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, a nawet dla kilkumiesięcznych maluchów. Są to książki zabawki z różnego rodzaju rozkładanymi i piszczącymi elementami. Ponadto gromadzimy i udostępniamy literaturę fachową, poradniki oraz czasopisma dla rodziców. „Kącik malucha” w naszej bibliotece jest bardzo praktycznym rozwiązaniem oraz udogodnieniem dla rodziców, którzy na czas korzystania z działów dla dorosłych mogą pozostawić dziecko w pod opieką bibliotekarza lub zorganizować swój wolny czas na zabawę z dzieckiem w naszej bibliotece.


Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi pociechami do biblioteki -
„Miejsca Przyjaznego Maluchom”!Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce