.
wse

wse


Opublikowano: 2019-05-20

Po zalanej remizie OSP Wieliczka pływały ryby i żabyWczoraj nad Wieliczką w godzinach popołudniowych aż dwa razy miały miejsce wyjątkowo intensywne opady deszczu i gradu. Ulice naszego miasta zamieniły się w rzeki. Wiele domów i piwnic zostało zalanych. Woda nie oszczędziła również remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieliczce.


Znajdujący się niedaleko remizy staw Pod Baranem nie był w stanie przyjąć takiej ilości wody i wylał. Strumień płynącej z góry wody zalał praktycznie każde pomieszczenie remizy po której pływały ryby i żaby. Zalana została również duża sala, a parkiet który się na niej znajdował jest zniszczony. Sala ta stanowiła główne źródło utrzymania remizy. Podobna sytuacja miała miejsce kilka lat temu. Zwykle to strażacy udzielają pomocy, tym razem to im była ona potrzebna. Pomocy druhom z OSP Wieliczka udzielili strażacy z OSP Byszyce, OSP Golkowice, OSP Zagórze oraz JRG Wieliczka. Nadal trwa usuwanie skutków powodzi. Jeśli ktoś chciałby pomóc OSP Wieliczka np. finansowo w odzyskaniu tego co zostało zniszczone to strażacy chętnie przyjmą pomoc.

Do dnia dzisiejszego odnotowano około 40 zdarzeń związanych z zalaniem Wieliczki, a liczba ta cały czas rośnie. Na naszej stronie można znaleźć zdjęcia oraz film jak wyglądały poszczególne miejsca w Wieliczce i okolicy po ulewach.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia i film z zalanej wczoraj Wieliczki:

- galeria 1
- galeria 2
- film

Poniżej natomiast zamieszczamy galerie zdjęć przedstawiających zalaną remizę OSP Wieliczka.
fot. OSP Wieliczka


Po zalanej remizie OSP Wieliczka pływały ryby i żaby - zobacz zdjęcia

leader wieliczka


   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce