.
Opublikowano: 2019-03-29

Pobili mężczyznę, okradli i wrzucili do bagażnika27 marca 2019 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali sprawcę rozboju na mieszkańcu powiatu. Równolegle trwały intensywne czynności procesowe, zmierzające do ustalenia tożsamości drugiego z napastników. Został on zatrzymany 28 marca br.


Do zdarzenia doszło 7 dni wcześniej na terenie gminy Niepołomice. W nocy z 19 na 20 marca 2019 roku mężczyzna został pobity, zabrane zostały mu rzeczy osobiste, dokumenty oraz telefon komórkowy. Następnie sprawcy wrzucili go do bagażnika auta, gdzie przetrzymywany był około 2 godzin.

Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania sprawców tego zajścia. W toku prowadzonych w tej sprawie czynności zatrzymano 2 osoby podejrzewane o dokonanie przedmiotowego czynu. Odzyskano skradzione rzeczy w tym utracony telefon, który sprawcy sprzedali w jednym z komisów na terenie Niepołomic.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące pozbawienia wolności, rozboju oraz włamania na konto przy użyciu karty bankomatowej. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzną grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych