. carrefour

cotton
Opublikowano: 2019-03-29

Pobili mężczyznę, okradli i wrzucili do bagażnika27 marca 2019 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali sprawcę rozboju na mieszkańcu powiatu. Równolegle trwały intensywne czynności procesowe, zmierzające do ustalenia tożsamości drugiego z napastników. Został on zatrzymany 28 marca br.


Do zdarzenia doszło 7 dni wcześniej na terenie gminy Niepołomice. W nocy z 19 na 20 marca 2019 roku mężczyzna został pobity, zabrane zostały mu rzeczy osobiste, dokumenty oraz telefon komórkowy. Następnie sprawcy wrzucili go do bagażnika auta, gdzie przetrzymywany był około 2 godzin.

Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania sprawców tego zajścia. W toku prowadzonych w tej sprawie czynności zatrzymano 2 osoby podejrzewane o dokonanie przedmiotowego czynu. Odzyskano skradzione rzeczy w tym utracony telefon, który sprawcy sprzedali w jednym z komisów na terenie Niepołomic.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące pozbawienia wolności, rozboju oraz włamania na konto przy użyciu karty bankomatowej. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzną grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka   

Spotkania podróżnicze  
Data: 23,25 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
Spotkania podróżnicze
V Gala Sportu Wielickiego  
Data: 7 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.
V Gala Sportu Wielickiego