. majowapark

Opublikowano: 2018-11-30

Podaruj krew w kopalniKrew to bezcenny dar. Nie można jej wyprodukować, nie można kupić – jest dosłownie na wagę ludzkiego zdrowia i życia. MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka” zaprasza 6 grudnia do komory Jana Haluszki na kolejną edycję akcji „Podaruj krew, podaruj życie”.


Ci, którzy oddają krew regularnie, dobrze wiedzą, że to nie boli, ani nie wpływa negatywnie na zdrowie. Ostatecznej kwalifikacji dokonuje na miejscu lekarz. Jednorazowo pobiera się 450 ml krwi – to dla zdrowego organizmu niezauważalny ubytek.

„Podaruj krew, podaruj życie” odbywa się już od 3 lat, w lipcu na powierzchni oraz w grudniu pod ziemią, tradycyjnie w okolicy Barbórki. 6 grudnia krwią podzielić się będzie można w godzinach 10.00-16.00. Zjazdy do komorzy Haluszki szybem Daniłowicza, co pół godziny od 10.00 do 14.00. Każdy krwiodawca otrzyma posiłek regeneracyjny oraz bilet na zwiedzanie zabytkowej kopalni.

Akcję organizują MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka”, Kopalnia Soli „Wieliczka”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Podziemna zbiórka to część szerszego przedsięwzięcia organizowanego przez małopolską „Solidarność”. Ideą jest zgromadzenie 100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

12 lipca br. w Kopalni Soli „Wieliczka” w budynku szybu Regis odbyła się piąta już edycja akcji „Podaruj krew, podaruj życie”. Zapraszamy do obejrzenia naszej wideorelacji z tego wydarzenia - kliknij tutaj.


   Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: młodzież 16+, nauczycieli, pedagogów, rodziców, dorosłych, seniorów na trzecie spotkanie w cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole", pod hasłem: CYBERPRZEMOC – JAK JEJ PRZECIWDZIAŁAĆ? Wielicka Mediateka, 6 marca 2019 roku, o godzinie 18:00.
Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na cykl wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Zgody we współpracy z Fundacją Autonomia oraz Ośrodkiem Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod hasłem: „ALFABET ZGODY”, 6 marca 2019 r.
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.