.
Opublikowano: 2018-11-30

Podaruj krew w kopalniKrew to bezcenny dar. Nie można jej wyprodukować, nie można kupić – jest dosłownie na wagę ludzkiego zdrowia i życia. MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka” zaprasza 6 grudnia do komory Jana Haluszki na kolejną edycję akcji „Podaruj krew, podaruj życie”.


Ci, którzy oddają krew regularnie, dobrze wiedzą, że to nie boli, ani nie wpływa negatywnie na zdrowie. Ostatecznej kwalifikacji dokonuje na miejscu lekarz. Jednorazowo pobiera się 450 ml krwi – to dla zdrowego organizmu niezauważalny ubytek.

„Podaruj krew, podaruj życie” odbywa się już od 3 lat, w lipcu na powierzchni oraz w grudniu pod ziemią, tradycyjnie w okolicy Barbórki. 6 grudnia krwią podzielić się będzie można w godzinach 10.00-16.00. Zjazdy do komorzy Haluszki szybem Daniłowicza, co pół godziny od 10.00 do 14.00. Każdy krwiodawca otrzyma posiłek regeneracyjny oraz bilet na zwiedzanie zabytkowej kopalni.

Akcję organizują MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka”, Kopalnia Soli „Wieliczka”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Podziemna zbiórka to część szerszego przedsięwzięcia organizowanego przez małopolską „Solidarność”. Ideą jest zgromadzenie 100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

12 lipca br. w Kopalni Soli „Wieliczka” w budynku szybu Regis odbyła się piąta już edycja akcji „Podaruj krew, podaruj życie”. Zapraszamy do obejrzenia naszej wideorelacji z tego wydarzenia - kliknij tutaj.


   Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią