.
partnerrtv


dacia

Opublikowano: 2017-11-08

Podejrzany o zabójstwo 16-latka w Rożnowej usłyszał zarzuty. Próbował również zataić to zdarzenie grożąc świadkom.W niedzielę 5 listopada w miejscowości Rożnowa tuż obok Wieliczki, około godziny 22:00 znaleziono przy drodze zwłoki młodego mężczyzny z wyraźną raną kłutą na klatce piersiowej w okolicy serca. 16-letni mężczyzna był reanimowany, bez skutku.


Ofiara to 16-letni mężczyzna, który zginął z ręki osoby, którą znał. Do zabójstwa doszło w pustostanie na obrzeżach Wieliczki, gdzie znaleziono nóż którym sprawca zadał śmiertelny cios. Następnie ciało 16-latka zostało przeniesione około 100 metrów i porzucone przy drodze. Niedługo po tym tragicznym zdarzeniu policja zatrzymała kilka osób, jak się okazało był wśród nich sprawca - 19-letni Dominik B. Pozostałe osoby po przesłuchaniu zostały zwolnione do domu. Motywy tego przestępstwa na razie nie są podawane, nieoficjalnie mówi się, że młodzi mężczyźni pokłócili się o dziewczynę. Wszyscy, którzy przebywali w pustostanie znali się.

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce przedstawiła Dominikowi B. trzy zarzuty w tym zarzut zabójstwa poprzez ugodzenie nożem w klatkę piersiową 16 letniego mężczyzny w wyniku czego pokrzywdzony na skutek odniesionych obrażeń wewnętrznych zmarł. Oprócz tego zarzutu Dominikowi B. przedstawiono dwa zarzuty grożenia w tym samym czasie w miejscowości Rożnowa, dwóm osobom w celu zmuszenia ich do określonego zachowania, czyli nie informowania innych osób o zaistniałym zdarzeniu czy też powrotu do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego. Przesłuchany w charakterze podejrzanego wyjaśnił, ze nie zamierzał zabić pokrzywdzonego, nie przyznał się do dokonania pozostałych zarzucanych mu czynów.

Na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Wieliczce Wydział II Karny zastosował wobec Dominika B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za te czyny grozi kara nie mniej niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.


   


Wystawa: Siła pasji. Alfons Długosz 1902-1975  
Data: 16.XI.2017 - 28.II.2018
Lokalizacja: Wieliczka

Wystawa „Siła pasji. Alfons Długosz 1902-1975” prezentowana w Zamku Żupnym i kopalni soli od 16 listopada 2017 do 28 lutego 2018 roku, ukazuje ponad 100 obrazów, rysunków, fotografii, dokumentów oraz pamiątek twórcy wielickiego Muzeum, artysty plastyka i fotografika, Alfonsa Długosza.
Wystawa: Siła pasji. Alfons Długosz 1902-1975
Kryminalna afera w XVI-wiecznej Wieliczce  
Data: 16 listopada 2017
Lokalizacja: Wieliczka

16 listopada 2017 roku Miasto i Gmina Wieliczka oraz wielicka biblioteka zapraszają na spotkanie autorskie z Mariuszem Wollnym, autorem książki Kacper Ryx. Zapętleni – kryminalnej afery w XVI-wiecznej Wieliczce.
Kryminalna afera w XVI-wiecznej Wieliczce