.


leroy merlin

festiwal

kabaret

Opublikowano: 2020-05-26

Podłożył ogień w Puszczy Niepołomickiej22-latek podpalił drzewo w Puszczy Niepołomickiej, a następnie kontener na śmieci od którego zajęła się ściana budynku socjalnego.


13.04.br. w godzinach wieczornych, dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach został powiadomiony o palącym się drzewie w leśnictwie Sitowiec w Puszczy Niepołomickiej. Sposób w jaki paliło się drzewo a także brak wyładowań atmosferycznych w okolicy sugerowały celowe podpalenie. Straż Pożarna ugasiła płonące drzewo i zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia w głąb Puszczy Niepołomickiej. W chwili zdarzenia, z uwagi na panującą suszę, obowiązywał 3 stopień zagrożenia pożarowego.
Niespełna miesiąc później, w nocy z 5 na 6 maja, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach, otrzymali zgłoszenie, że przy budynku socjalnym, należącym do Miasta i Gminy Niepołomice pali się duży kontener na śmieci. W wyniku pożaru spalony został duży kontener na śmieci oraz uszkodzona została, poprzez nadpalenie, ściana budynku socjalnego. Straty, które powstały na szkodę Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice, oszacowano na kwotę ponad 5 tys. złotych. Oględziny wykazały, że ten pożar powstał także w wyniku celowego podpalenia.

W toku czynności policjanci ustalili sprawcę obu podpaleń. Jest to 22-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Niepołomice, któremu 22 maja b.r. Prokuratura Rejonowa Wieliczce przedstawiła zarzuty spowodowania pożaru ( art.163 § 1 kk ) oraz uszkodzenia mienia ( art. 288 § 1 kk) Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Niepołomic ze szczególną uwagą podchodzą do kwestii zagrożenia pożarowego na terenie Puszczy, jednocześnie przypominając, że jej teren jest całodobowo objęty monitoringiem.

KPP Wieliczka   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki