.
Opublikowano: 2012-04-16

Podolany - wypadek drogowy


Wczoraj /15.04.12r./ około godz. 13:20 w Podolanach doszło do wypadku drogowego. Wstępne ustalenia podają, że kierujący peugeotem /51 lat/, jadąc od Gdowa w kierunku Łapanowa, stracił panowanie nad samochodem, wpadł w poślizg, zjechał na pobocze po czym tak zarzuciło mocno pojazdem, że uderzył on w nadjeżdżającego z przeciwka opla.

Ranny został kierujący oplem /30 lat/, który ze złamaną ręką i urazem kręgosłupa pozostał w szpitalu. Natomiast pasażerowie obu pojazdów /cztery osoby/ po badaniach zostały zwolnione do domu. Kierujący byli trzeźwi. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek