.

dacia

dacia

Opublikowano: 2017-03-08

Podpalono altankę na ogródkach działkowych. Podejrzanego odnaleziono w Bodzanowie, a powinien być w Zakładzie Karnym.W dniu 6 marca br. Około godziny 1.00 w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o pożarze altanki na ogródkach działkowych. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że prawdopodobnie przyczyną pożaru było podpalenie.


Właściciel domku letniskowego oświadczył, że w dzień poprzedzający zdarzenie doszło pomiędzy nim a mężczyzną, któremu był winien pieniądze do kłótni. Mężczyzna miał się odgrażać, że jeżeli nie otrzyma zaległej kwoty to właściciel altanki poniesie konsekwencje. Tego samego dnia około godz. 11.00 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP Wieliczka udali się do miejscowości Bodzanów gdzie miał przebywać domniemany sprawcy podpalenia. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że na posesji znajdują się dwa budynki mieszkalne w jednym z nich zastano podejrzewanego mężczyznę. Przeszukania dokonano celem ujawnienia przedmiotów mających mieć związek z podpaleniem altany. W trakcie czynności okazało się, że 26-latek jest poszukiwany przez Sąd celem doprowadzenia do Zakładu Karnego. Funkcjonariusze przeszukali również drugi budynek należący do szwagra poszukiwanego mężczyzny. W trakcie przeszukania w piwnicy znaleziono 99 gram suszu roślinnego, który po sprawdzeniu okazał się być marihuaną. Mężczyźni zostali zatrzymani. 26- letni mężczyzna trafił do Zakładu Karnego natomiast 25-latek u którego znaleziono niedozwoloną substancję usłyszał zarzut w związku z posiadaniem środków odurzających.

KPP w Wieliczce


   


Miasto Kobiet w Wieliczce  
Data: 05 marca 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Początek marca nieodzownie związany jest ze świętem wszystkich kobiet. 5 marca Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zaprasza do Centrum Kultury i Turystki w Wieliczce na trzecią odsłonę projektu MIASTO KOBIET
Miasto Kobiet w Wieliczce
25. Finał WOŚP w Wieliczce  
Data: 15 stycznia 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 stycznia po raz kolejny zagramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; od godz. 15:00 będzie czekać na Was wiele atrakcji. m.in. koncerty oraz występ gościa specjalnego – Mateusza Ziółko, pokazy sportowe, warsztaty dla dzieci oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich.
25. Finał WOŚP w Wieliczce