.
Opublikowano: 2017-03-08

Podpalono altankę na ogródkach działkowych. Podejrzanego odnaleziono w Bodzanowie, a powinien być w Zakładzie Karnym.W dniu 6 marca br. Około godziny 1.00 w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o pożarze altanki na ogródkach działkowych. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że prawdopodobnie przyczyną pożaru było podpalenie.


Właściciel domku letniskowego oświadczył, że w dzień poprzedzający zdarzenie doszło pomiędzy nim a mężczyzną, któremu był winien pieniądze do kłótni. Mężczyzna miał się odgrażać, że jeżeli nie otrzyma zaległej kwoty to właściciel altanki poniesie konsekwencje. Tego samego dnia około godz. 11.00 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP Wieliczka udali się do miejscowości Bodzanów gdzie miał przebywać domniemany sprawcy podpalenia. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że na posesji znajdują się dwa budynki mieszkalne w jednym z nich zastano podejrzewanego mężczyznę. Przeszukania dokonano celem ujawnienia przedmiotów mających mieć związek z podpaleniem altany. W trakcie czynności okazało się, że 26-latek jest poszukiwany przez Sąd celem doprowadzenia do Zakładu Karnego. Funkcjonariusze przeszukali również drugi budynek należący do szwagra poszukiwanego mężczyzny. W trakcie przeszukania w piwnicy znaleziono 99 gram suszu roślinnego, który po sprawdzeniu okazał się być marihuaną. Mężczyźni zostali zatrzymani. 26- letni mężczyzna trafił do Zakładu Karnego natomiast 25-latek u którego znaleziono niedozwoloną substancję usłyszał zarzut w związku z posiadaniem środków odurzających.

KPP w Wieliczce   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych