.


leroy merlin

festiwal

kabaret


Podróż po Afryce i co jeszcze?


23 maja zapraszamy wszystkich, bez względu na to, czy ktoś startuje w konkursie ortograficznym czy nie, na szereg wydarzeń towarzyszących 5. Wielickiemu Dyktandu: spotkanie podróżnicze o Afryce, Salon Gier Planszowych, Salon Wydawnictw oraz Wymień się! - akcja wymiany książek.

 
Ponieważ piąta edycja Wielickiego Dyktanda przypada w roku obchodów siedemdziesięciolecia działalności naszej biblioteki, dzień ten okraszony zostanie dodatkowymi wydarzeniami. Uczestnicy konkursu, a także pozostali mieszkańcy powiatu wielickiego, będą mogli wziąć udział w porywającym i barwnym wykładzie Arkadego Pawła Fiedlera, syna słynnego podróżnika, pt. Po Drodze Afryka - Jak "Mały Fiat" podbił Afrykę? Ponadto młodszych, starszych i najstarszych zapraszamy do Salonu Gier Planszowych, gdzie będzie można zagrać rodzinnie lub ze znajomymi we wspaniale opracowane gry planszowe, które na co dzień udostępniane są na miejscu w wielickiej bibliotece. Będzie można także wymienić swoje przeczytane książki na inne przyniesione przez uczestników tradycyjnej już akcji naszej biblioteki Wymień się! oraz zapoznać się z ofertą kilku ciekawych wydawnictw w Salonie Wydawnictw (Lingea, Universitas, Omega, Wydawnictwo Trefl)

Harmonogram wydarzeń towarzyszących 5. Wielickiemu Dyktandu w Kampusie Wielickim.
- 10.00 - 15.00 - Wymiana książek Wymień się!
- 10.00 - 15.00 - Salon Wydawnictw: Lingea, Universitas, Omega, Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Trefl,
- 11.00 - 15.00 - Salon Gier Planszowych
- 12.30 „PoDrodze Afryka” -spotkanie ze słynnym podróżnikiem Arkadym Pawłem Fiedlerem w sali audytoryjnej Kampusu Wielickiego.

Zapraszamy!


7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki