. carrefourPodróż po Afryce i co jeszcze?


23 maja zapraszamy wszystkich, bez względu na to, czy ktoś startuje w konkursie ortograficznym czy nie, na szereg wydarzeń towarzyszących 5. Wielickiemu Dyktandu: spotkanie podróżnicze o Afryce, Salon Gier Planszowych, Salon Wydawnictw oraz Wymień się! - akcja wymiany książek.

 
Ponieważ piąta edycja Wielickiego Dyktanda przypada w roku obchodów siedemdziesięciolecia działalności naszej biblioteki, dzień ten okraszony zostanie dodatkowymi wydarzeniami. Uczestnicy konkursu, a także pozostali mieszkańcy powiatu wielickiego, będą mogli wziąć udział w porywającym i barwnym wykładzie Arkadego Pawła Fiedlera, syna słynnego podróżnika, pt. Po Drodze Afryka - Jak "Mały Fiat" podbił Afrykę? Ponadto młodszych, starszych i najstarszych zapraszamy do Salonu Gier Planszowych, gdzie będzie można zagrać rodzinnie lub ze znajomymi we wspaniale opracowane gry planszowe, które na co dzień udostępniane są na miejscu w wielickiej bibliotece. Będzie można także wymienić swoje przeczytane książki na inne przyniesione przez uczestników tradycyjnej już akcji naszej biblioteki Wymień się! oraz zapoznać się z ofertą kilku ciekawych wydawnictw w Salonie Wydawnictw (Lingea, Universitas, Omega, Wydawnictwo Trefl)

Harmonogram wydarzeń towarzyszących 5. Wielickiemu Dyktandu w Kampusie Wielickim.
- 10.00 - 15.00 - Wymiana książek Wymień się!
- 10.00 - 15.00 - Salon Wydawnictw: Lingea, Universitas, Omega, Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Trefl,
- 11.00 - 15.00 - Salon Gier Planszowych
- 12.30 „PoDrodze Afryka” -spotkanie ze słynnym podróżnikiem Arkadym Pawłem Fiedlerem w sali audytoryjnej Kampusu Wielickiego.

Zapraszamy!


IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando