.


leroy merlin

festiwal


kabaret

Opublikowano: 2014-04-03

Podsumowanie IV Dni Jana Pawła II w gminie Wieliczka


2 kwietnia 2014 r. w 9 rocznicę śmierci Jana Pawła II, obchodziliśmy w naszej gminie IV Dni Jana Pawła II. Uroczystości odbyły się w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gorzkowie oraz przy Alei Jana Pawła II w Wieliczce.

Aleja Jana Pawła II w Wieliczce / fot. A. Rogalska

Idea organizacji w naszym mieście cyklicznych uroczystości poświęconych Papieżowi Polakowi zrodziła się w roku 2011, gdy świat obiegła nowina o ogłoszeniu naszego Rodaka Błogosławionym. Wówczas rozpoczęła się wędrówka po gminie Wieliczka śladami Karola Wojtyły. Motywem przewodnim tych uroczystości jest koncert papieski, z którym wędrujemy po wielickich parafiach śladami wizyt ks. biskupa, późniejszego kardynała Karola Wojtyły. Parafię w Gorzkowie wizytował biskup Karol Wojtyła kilkakrotnie w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, co zostało udokumentowane w kronikach parafialnych.


.......  Wczorajsze uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez ks. proboszcza parafii Adama Żurada w koncelebrze księży gorzkowskiej parafii oraz zaproszonego na tę uroczystość ks.Stanisława Kusia z parafii w Byszycach.Po uroczystej mszy św. odbył się Koncert Papieski z udziałem chórów: „Lutnia”, „Camerata”, Chóru Jana Pawła II ze Strumian, zespołu „YANABANDA”, zespołu instrumentalnego uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce oraz solistki Roksany Sadowskiej z zespołem.  

#9 Przegląd Tygodnia: 24.03 – 30.03#9 Przegląd Tygodnia: 24.03 – 30.03

 

Nad całością koncertu czuwał Piotr Piwko, zaś oprawę muzyczną zapewnił Piotr Kmiecik. W uroczystościach udział wzięli także burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, zastępca burmistrza Urszula Rusecka oraz starosta wielicki Jacek Juszkiewicz.

Wzorem lat ubiegłych dalsza część obchodów miała miejsce przy Alei Jana Pawła II w Wieliczce. O godz. 21.00 odśpiewano Apel Jasnogórski, po którym rozpoczęło się wspólne czuwanie prowadzone przez ZHP Hufiec Wieliczka. O godz. 21.37 po wspólnej modlitwie zapalono znicze i złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II .

Dni Jana Pawła II na stałe zagościły w kalendarzu wydarzeń odbywających się w naszej gminie.

fot.A.Rogalska

Podsumowanie IV Dni Jana Pawła II w gminie Wieliczka - zobacz zdjęcia

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki