.
wse

wse


Opublikowano: 2018-12-31

Podsumowanie roku i Liga Siatkówki Kobiet. Zobacz wywiad z prezesem 7R Solna Wieliczka.O podsumowaniu roku, drużynie i LSK rozmawiamy z prezesem klubu 7R Solna Wieliczka - Mariuszem Tyrańskim.


Koniec roku to czas podsumowań. Po 17 ligowych kolejkach Solna wciąż jest liderem tabeli. Jest to spora niespodzianka, bo przed sezonem raczej nie byliście wymieniani w gronie faworytów?

Na pewno jest to świetny wynik na tym etapie sezonu i wielkie słowa uznania należą się sztabowi trenerskiemu i zawodniczkom. Wyniki oczywiście cieszą, ale jeszcze nic nie wygraliśmy, nie byliśmy przed sezonem faworytem ligi i dalej nim nie jesteśmy. Od wielu lat I Liga nie była tak wyrównana i konia z rzędem temu, kto dziś przewidzi kolejność miejsc na zakończenie sezonu. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że Solna ligę wygrywa ale również, że nie ma nas w czwórce i to samo można powiedzieć o każdym zespole z czołowej ósemki.

Czy będąc w czołówce I Ligi zarząd klubu bierze pod uwagę ewentualny awans do Ligi Siatkówki Kobiet?

Spokojnie, nie możemy teraz „odlecieć”. Solna dalej musi koncentrować się na najbliższym meczu. Nie mamy w zespole plejady gwiazd, żeby pozwolić sobie na myślenie na tym etapie o LSK. Mamy świetny sztab trenerski, utalentowane i ciężko pracujące zawodniczki, świetną atmosferę w zespole i najlepszych kibiców. To wszystko składa się na obecny wynik, ale dalej musi nas cechować pokora, determinacja i chłodna głowa w walce o kolejne punkty.

Zgodzi się pan z tezą, że w naszym województwie bardzo brakuje siatkówki na zawodowym poziomie i to właśnie drużyna z Wieliczki jest najbliżej wypełnienia tej niszy?

Analizując historię Wieliczki nie było w niej drużyny, która w jednej z najpopularniejszych dyscyplin w Polsce, jaką z pewnością jest siatkówka, osiągałaby takie wyniki. W obecnej chwili Solna jest najlepszą żeńską drużyną siatkówki w całej Małopolsce. Stała się sportową wizytówką Wieliczki, złączyła wokół drużyny społeczność z całego Powiatu. Co mecz trybuny Solnego Miasta wypełniają się po brzegi.

Gdyby w takim razie pojawiła się szansa awansu, to czy Solna poradziłaby sobie organizacyjnie w najwyższej lidze?

Patrząc na nasz obecny budżet, to jesteśmy gdzieś w środku I ligi, więc pod tym względem byłoby trudno. Jednak jeśli skupilibyśmy się na samej organizacji w naszym klubie i patrząc na to, jak wygląda organizacja w klubach LSK, to jestem przekonany że Solna już dzisiaj nie byłaby w ogonie tej stawki. Jako zarząd mamy wobec siebie bardzo wysokie wymagania, jeśli chodzi o organizację w klubie i na obecną chwilę takie podejście przynosi niezły efekt. Nie mamy dużych pieniędzy, ale staramy się mądrze i oszczędnie gospodarować tym, co posiadamy.

Wróćmy jeszcze do sobotniego meczu z Opolem. Czego zabrakło, żeby zwyciężyć i czy jest duży zawód po tej przykrej niespodziance?

Przede wszystkim w moim odczuciu to żadna niespodzianka. Tak jak powiedziałem wcześniej,
między czołową ósemką ligi nie ma wielkich różnic i w tych meczach decydować będą detale i dyspozycja dnia. Mamy dodatkowo swoje problemy, ponieważ wypadła nam z powodu kontuzji nasza przyjmująca- Klaudia Wesół- i na tej pozycji mamy bardzo ograniczone pole manewru ,co z pewnością nie ułatwia pracy trenerom.

Pamiętamy, że w poprzednim sezonie klub w przypadku kontuzji starał się kontraktować nowe zawodniczki. Czy teraz może być podobnie ?

Tak, sytuacja zmusza nas do zareagowania. Trzeba pamiętać że przystąpiliśmy do sezonu z trójką przyjmujących, więc teraz przy kontuzji Klaudii mamy duży problem. Bardzo mocno rozważamy zatrudnienie jeszcze jednej przyjmującej, ale mamy też świadomość, że znalezienie zawodniczki na tym etapie sezonu będzie bardzo trudne. Chcemy jednak pomóc drużynie i spróbujemy jeszcze kogoś pozyskać.

Czego można życzyć Solnej w nowym roku ?

Przede wszystkim zdrowia dla zawodniczek, bo mamy bardzo wąską kadrę. Jeszcze większej rzeszy firm wspierających sport oraz życzliwości ludzi w naszym siatkarskim środowisku.

leader wieliczka


   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce