.


kabaret

Opublikowano: 2019-11-01

Poland: The Royal Tour – film m.in. o wielickiej kopalni soli do obejrzenia na pokładach Dreamlinerów LOT-uPo premierach w Los Angeles, Chicago, Nowym Jorku i Wieliczce, film „Poland: The Royal Tour” z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego trafił do systemu rozrywki pokładowej nowoczesnych Boeingów 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT. Dzięki temu Pasażerowie LOT-u na trasach dalekodystansowych – m.in. z Warszawy do Nowego Jorku, Singapuru, Delhi czy Kolombo, Krakowa do Chicago, czy Budapesztu do Seulu będą mogli bliżej poznać Polskę.Film został zrealizowany przez słynnego amerykańskiego dziennikarza Petera Greenberga wraz z Polską Fundacją Narodową dla amerykańskiej telewizji PBS. Zgodnie z formułą produkcji, gospodarzem filmu jest premier Mateusz Morawiecki.


Premiera filmu odbyła się w kwietniu w Stanach Zjednoczonych w tak prestiżowych miejscach jak Amerykańska Akademia Filmowa w Los Angeles, The Lyric Opera w Chicago czy Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Obraz był i jest emitowany w telewizji PBS, amerykańskiej sieci 354 stacji. Dzięki temu obejrzeli go widzowie m.in. z Nowego Jorku, Waszyngtonu, Dallas, Los Angeles, Orlando, Cleveland i Kentucky. Do września film obejrzało 60 milionów widzów.

„The Royal Tour” to seria filmów dokumentalnych przedstawiająca historię, kulturę i przyrodę najciekawszych państw świata. Zgodnie z formułą filmów przewodnikiem oprowadzającym widza jest urzędujący szef państwa lub rządu. Poprzednie edycje „The Royal Tour” były realizowane m.in.: w Izraelu, Meksyku i Jordanii.

Pomysłodawcami serii i amerykańskimi producentami filmu są Peter Greenberg, dziennikarz telewizji CBS i PBS, laureat nagrody Emmy, znany również jako „The Travel Detective” (CBS News), oraz Mitchell Cannold, producent filmów dokumentalnych, laureat nagrody ProducersGuild of America, nominowany do nagrody Emmy w kategorii wybitny serial dokumentalny.

Film „Poland: The Royal Tour” trwa 56 minut. Amerykańscy widzowie, a teraz także pasażerowie PLL LOT z całego świata, mogą zobaczyć w nim m.in.: Warszawę, Wrocław, Kraków, Wieliczkę, Malbork, Gdynię, Góry Świętokrzyskie, a także niemiecki nazistowski obóz Auschwitz-Birkenau.. Organizacja planu zdjęciowego na terenie całego kraju była olbrzymim wyzwaniem logistycznym i produkcyjnym. Zdjęcia do filmu realizowane były w okresie od września do listopada 2018 roku przez trzy zespoły operatorskie mające do dyspozycji m.in. drony i śmigłowiec do zdjęć lotniczych.

Film ukazuje Polskę oczami Amerykanów – opowiadamy o historii, oprowadzamy po najpiękniejszych miejscach, przełamujemy mity i stereotypy. A robimy to z rozmachem, którego trudno odmówić Amerykanom. Kilkudziesięcioosobowa ekipa, drony, śmigłowce, samoloty, jachty, a nawet… okręty Marynarki Wojennej! Choć nasz film jest dokumentem, a nie pełnometrażową fabułą, to widać w nim dynamikę, której nie ma w rodzimych produkcjach dokumentalnych – podkreśla polski producent filmu Piotr C. Śliwowski, producent takich filmów jak „Miasto ruin”, „Powstanie Warszawskie” i „WarsawUprising” – oficjalnego kandydata do Oscara w 2014 r.

Pokazujemy film na całym świecie, by dotarł do jak największego grona odbiorców, a narodowy przewoźnik - Polskie Linie Lotnicze LOT łączące kontynenty są najlepszym miejscem, by zainteresować, uświadomić i pokazać piękno Polski i jej historię. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że udało nam się nawiązać współpracę, która umożliwia osiągnięcie celu, jaki przyświecał realizacji filmu „Poland: The Royal Tour” – dodaje Robert Lubański, wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej.

,,Poland: The Royal Tour’’ (56 min., j.ang.)
Producenci: Peter Greenberg, Mitchell Cannold, Piotr C. Śliwowski
Scenariusz i reżyseria: John Feist
Zdjęcia: LewalterFooks
Montaż: Spencer Keimon, Michael Griffin, Gary Pollak
informacja prasowa


Na naszej stronie można znaleźć więcej informacji na temat polskiej premiery filmu "Poland: The Royal Tour" w Kopalni Soli "Wieliczka":

- artykuł o premierze filmu
- wideorelacja z premiery
- fotorelacja z premiery   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki