.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-10-08

Policja zatrzymała trzech wieliczan, którzy wielokrotnie włamali się do budynku w Bodzanowie – zobacz nagranieTrzech mężczyzn kilka razy włamywało się do budynku socjalnego ogałacając go z elementów drewnianych, metalowych czy ceramicznych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


1 października br. kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wspólnie z funkcjonariuszami Ogniwa Patrolowo interwencyjnego i Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdowie, zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 24, 45 oraz 46 lat, podejrzanych o dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem, do budynku mieszkalnego w Bodzanowie, podlegającego gminie. Kryminalni ustalili, że mężczyźni ci w okresie od 31 sierpnia do 17 września kilkakrotnie włamali się do tego budynku, kradnąc przewody elektryczne, armaturę, elementy wentylacji a także stolarki drzwiowej, powodując straty w wysokości ok. 25 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali również 47- latka, który nabył przedmioty pochodzące z przestępstwa.

Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami gminy Wieliczka. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcom zarzuty kradzieży z włamaniem - na łączną kwotę około 25 tyś złotych. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet na 10 lat pozbawienia wolności. Za paserstwo, 47- letni mężczyzna może otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności. W wyniku policyjnych działań, funkcjonariuszom udało odzyskać toczęść skradzionego mienia

KPP Wieliczka

 
Policja zatrzymała trzech wieliczan, którzy wielokrotnie włamali się do budynku w Bodzanowie – zobacz nagranie - zobacz zdjęcia   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek