.
Opublikowano: 2014-06-07

Policja zlikwidowała pod Wieliczką kolejną plantację konopi indyjskich


Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ustalili, iż w jednej z podwielickich miejscowości znajduje się profesjonalna plantacja konopi indyjskich.

fot. KPP w Wieliczce

W momencie realizacji, która miała miejsce we środę  /02.07.14r./, w pomieszczeniach budynku gospodarczego policjanci znaleźli 265 krzaków konopi. Zabezpieczono także wyposażenie służące do uprawy; tj. lampy, wentylatory, instalację wentylacyjno-filtrującą. Z ustaleń wynika, iż na terenie posesji znajduje się dom niezamieszkały oraz trzy budynki gospodarcze. Plantacja była prowadzona w jednym z tych budynków. Do sprawy zatrzymano dwie osoby 31 i 34 lata - mieszkańcy powiatu bocheńskiego.


.......  Młodszy z mężczyzn po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Drugi usłyszał we czwartek (03.07) zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. uczestniczenia w obrocie środkami odurzającymi za co grozi grzywna i kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.  

Plantacja konopi indyjskich pod Wieliczką zlikwidowana przez policję [film]

 

Policjanci wyjaśniają, jak długo działała nielegalna uprawa i ile gotowego suszu marihuany mogło trafić na rynek. Nie ulega wątpliwości, że dzięki likwidacji tej uprawy, udało się zapobiec wprowadzeniu do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów