.
Wieliczka City


Opublikowano: 2019-10-11

Policjanci ujawnili w Wieliczce duże składowisko nielegalnych papierosówWe wtorek 8 października policjanci z Wieliczki natrafili na sporych rozmiarów kartony na paletach, które przypominały nielegalne wysypisko. Kartony znajdowały się w mało uczęszczanym przez przechodniów miejscu. Jak się okazało w kartonach były papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz krajanka tytoniowa.


Miejsce w którym odnaleziono nielegalne papierosy było znane policjantom, do wielickiej komendy często wpływały zgłoszenia dotyczące nielegalnego wysypiska śmieci w tym miejscu. Policjanci z KPP w Wieliczce zabezpieczyli około 122 kg krajanki tytoniowej oraz 222 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Gdyby to wszystko trafiło na rynek Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego straciłby około 400 tys zł. Policjanci ustalają teraz właścicieli nielegalnych wyrobów.

Policjanci ujawnili w Wieliczce duże składowisko nielegalnych papierosów - zobacz zdjęcia   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika