.
Opublikowano: 2018-02-26

Policjanci z Wieliczki pomogli opuścić płonący dom 46- letniemu mężczyźnie23 lutego, około godz. 3:00 w nocy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Śledziejowice.


Dyżurny niezwłocznie skierował we wskazane miejsce policyjny patrol. Powiadomiono także straż pożarną. Policjanci w składzie st. sierż. Damian Masłocha i st. sierż. Wojciech Ochel pojawili się na miejscu pożaru jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Mundurowi natychmiast weszli do płonącego budynku, gdzie w jednym z pomieszczeń zastali 46 – letniego mężczyznę, jak się później okazało właściciela domu. Ponieważ istniało realne zagrożenie życia mężczyzny policjanci nie czekając na przyjazd pozostałych służb pomogli mu opuścić palący się budynek. Jak oświadczył właściciel w domu oprócz niego nie było innych domowników. Nie doznał on żadnych obrażeń ciała. Następnie policjanci widząc rozprzestrzeniający się ogień weszli do budynku i za pomocą węża ogrodowego zaczęli polewać elementy konstrukcyjne domu oraz klatkę schodową. Na miejsce pożaru przybyła straż pożarna, która przeprowadziła dalszą akcję.

Prawdopodobnie przyczyną pożaru było podłączenie pieca typu koza do przewodu wentylacyjnego. Czynności w tej sprawie prowadzi wielicka komenda.

KPP Wieliczka   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych