.
wse

wse


Opublikowano: 2018-02-26

Policjanci z Wieliczki pomogli opuścić płonący dom 46- letniemu mężczyźnie23 lutego, około godz. 3:00 w nocy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Śledziejowice.


Dyżurny niezwłocznie skierował we wskazane miejsce policyjny patrol. Powiadomiono także straż pożarną. Policjanci w składzie st. sierż. Damian Masłocha i st. sierż. Wojciech Ochel pojawili się na miejscu pożaru jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Mundurowi natychmiast weszli do płonącego budynku, gdzie w jednym z pomieszczeń zastali 46 – letniego mężczyznę, jak się później okazało właściciela domu. Ponieważ istniało realne zagrożenie życia mężczyzny policjanci nie czekając na przyjazd pozostałych służb pomogli mu opuścić palący się budynek. Jak oświadczył właściciel w domu oprócz niego nie było innych domowników. Nie doznał on żadnych obrażeń ciała. Następnie policjanci widząc rozprzestrzeniający się ogień weszli do budynku i za pomocą węża ogrodowego zaczęli polewać elementy konstrukcyjne domu oraz klatkę schodową. Na miejsce pożaru przybyła straż pożarna, która przeprowadziła dalszą akcję.

Prawdopodobnie przyczyną pożaru było podłączenie pieca typu koza do przewodu wentylacyjnego. Czynności w tej sprawie prowadzi wielicka komenda.

KPP Wieliczka

leader wieliczka


   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce