.
Opublikowano: 2015-12-02

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany w gminie Gdów


Uderzenie w kolejny punkt podziemia narkotykowego. Ponad trzy tysiące porcji marihuany nie trafi do sprzedaży. Policjanci zneutralizowali również kolejną domową uprawę konopi indyjskich, ujawniono prawie 300 krzewów.

fot. KWP w Krakowie

30.11.br. policjanci z wydziału antynarkotykowego komendy wojewódzkiej policji uderzyli w kolejny punkt przestępczego podziemia. Tym razem realizacja została wymierzona w domową plantację marihuany w gminie Gdów. Śledczy realizujący sprawę dowiedzieli się o niej podczas szczegółowej analizy materiałów zgromadzonych podczas lustracji środowisk przestępczych oraz pseudokibicowskich.

Trop okazał się w stu procentach trafny. Policjanci zdecydowali się uderzyć w najmniej oczekiwanym dla dilerów momencie. Zatrzymanie nastąpiło podczas gdy 45 i 36 letni mężczyźni przewozili narkotyki w bezpieczne miejsce. W samochodzie dilerów śledczy ujawnili oraz zabezpieczyli ponad trzy tysiące działek marihuany o łącznej wadze blisko trzech kilogramów.

Idąc za ciosem policjanci weszli do pomieszczeń, w których miała odbywać się uprawa marihuany. Dom wynajęty przez przestępczy duet mieścił w sobie profesjonalnie przygotowaną szklarnię. Namioty termiczne, wyciąg powietrza, lampy grzewcze oraz urządzenia do nawadniania rozciągały się przez prawie całą powierzchnię budynku. Podczas przeprowadzonych przeszukań śledczy zabezpieczyli prawie 300 sztuk krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Do magazynu dowodowego trafiły również wszystkie maszyny oraz chemikalia wspomagające wzrost roślin.

Proceder wspomagania i nasycania ich silnymi środkami chemicznymi ma coraz większe zastosowanie wśród nielegalnych plantatorów. Wszystko sprowadza się do podniesienia wartości działki dilerskiej kosztem zdrowia potencjalnego klienta.

Zatrzymani dilerzy trafili do aresztu. Ciążą na nich zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, jak również ich uprawa. Przestępstwa, których się dopuścili zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany w gminie Gdów - zobacz zdjęcia

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów