.
Opublikowano: 2017-04-07

Policyjny pościg za złodziejami. Okradali myjnie samochodowe.Od kilku tygodni do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce napływały zgłoszenia od właścicieli myjni samoobsługowych o kradzieżach i włamaniach do automatów wrzutowych. Policjanci podjęli czynności operacyjne, żeby ustalić i zatrzymać sprawców, którzy działali na terenie powiatu wielickiego.


Do zatrzymania podejrzanych doszło w nocy 4 kwietnia br. Wtedy to policjanci służby kryminalnej w miejscowości Łężkowice w rejonie stacji benzynowej zauważyli zaparkowany samochód marki Ford, typowany przez funkcjonariuszy jako pojazd, którym mogą poruszać się sprawcy kradzieży. Na widok funkcjonariuszy kierowca gwałtownie ruszył. Kryminalni natychmiast podjęli pościg za samochodem, który uciekał w stronę Wieliczki. O zaistniałej sytuacji poinformowano dyżurnego jednostki oraz poproszono o wsparcie pozostałe patrole będące w służbie. Podczas pościgu kierowca Forda ignorował wszelkie dawane mu sygnały, unikał zatrzymania, a także próbował rozjechać interweniujących policjantów. W trakcie pościgu w wyniku oderwania się koła od pojazdu sprawców został uszkodzony policyjny radiowóz. Uciekinierzy wysiedli z auta i pobiegli dalej ulicą ale zostali zatrzymani kilkaset metrów dalej. Podczas przeszukania u jednego z zatrzymanych, 24-letniego mężczyzny, ujawniono środki odurzające w postaci amfetaminy. Odpowie on za posiadanie niedozwolonych substancji, natomiast jego kolega 31-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do kilku kradzieży z włamaniem. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Sprawą zajmuje się wielicka policja.

KPP Wieliczka

 
Policyjny pościg za złodziejami. Okradali myjnie samochodowe. - zobacz zdjęcia   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych