.
Opublikowano: 2010-01-04

Ponad 9 mln unijnej dotacji dla Wieliczki


Pod koniec 2009 roku została w Krakowie podpisana umowa na przekazanie Wieliczce ponad dziewięciu milionów złotych dotacji na modernizację miasta. Całkowity koszt przedsięwzięcia ma wynieść ponad 19 milionów złotych. Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł jak i Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara podpisali umowę w ramach projektu:  

„Rewitalizacja ciągów komunikacyjnych, skwerów i placów w centrum miasta Wieliczka”, dzięki temu władze naszego miasta mogą już rozpocząć ogłaszanie przetargów na modernizację Wieliczki.
Rewitalizacja kolejnych punktów Wieliczki ma się rozpocząć tuż po zakończeniu remontu Rynku Górnego. Docelowo płyta Rynku ma być podświetlana, natomiast w centralnej jego części ma powstać fontanna.

W planie rewitalizacji Wieliczki znajduje się również nowe zagospodarowanie Pl. Skulimowskiego oraz Placu Kościuszki. Zostanie wymieniona cała nawierzchnia, zmianie ulegnie kompozycja zieleni, na placach tych znajdzie się również mała architektura wraz z fontannami.
 

 Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów