.
Opublikowano: 2010-01-04

Ponad 9 mln unijnej dotacji dla Wieliczki


Pod koniec 2009 roku została w Krakowie podpisana umowa na przekazanie Wieliczce ponad dziewięciu milionów złotych dotacji na modernizację miasta. Całkowity koszt przedsięwzięcia ma wynieść ponad 19 milionów złotych. Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł jak i Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara podpisali umowę w ramach projektu:  

„Rewitalizacja ciągów komunikacyjnych, skwerów i placów w centrum miasta Wieliczka”, dzięki temu władze naszego miasta mogą już rozpocząć ogłaszanie przetargów na modernizację Wieliczki.
Rewitalizacja kolejnych punktów Wieliczki ma się rozpocząć tuż po zakończeniu remontu Rynku Górnego. Docelowo płyta Rynku ma być podświetlana, natomiast w centralnej jego części ma powstać fontanna.

W planie rewitalizacji Wieliczki znajduje się również nowe zagospodarowanie Pl. Skulimowskiego oraz Placu Kościuszki. Zostanie wymieniona cała nawierzchnia, zmianie ulegnie kompozycja zieleni, na placach tych znajdzie się również mała architektura wraz z fontannami.
 

 Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych