.
Opublikowano: 2011-09-14

Poniedziałkowy Klub Seniora - w afrykańskiej Ghanie


W poniedziałkowe popołudnie 12 września odbyło się kolejne spotkanie „Poniedziałkowego Klubu Seniora” organizowane w ramach projektu „Aktywne Lato Seniora 50+”. Ty razem uczestnicy wykładu mieli okazję przenieść się do afrykańskiej Ghany.

Na poniedziałkowym spotkaniu seniorzy zapoznali się z klimatem oraz kulturą afrykańskiej republiki. Ghana jest krajem stosunkowo bezpiecznym dla turystów. Komunikacja autobusowa jest dobrze rozwinięta, choć jakość usług pozostawia wiele do życzenia. Pani Ewelina Osińska, która prowadziła prezentację podzieliła się z naszymi seniorami wrażeniami z pobytu w tym kraju. Przy pomocy zdjęć można było poznać nie tylko barwnych ludzi, ale również ich życie i problemy codzienności. Nie zabrakło także pokazu oryginalnych rekwizytów oraz ubrań pochodzenia ghańskiego. Na koniec prowadząca opowiedziała o afrykańskiej działalności Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.


Po wykładzie seniorzy mogli skorzystać również z oferty Solnego Miasta, otrzymując karnet na basen. Poniedziałkowe spotkania cieszą się wielką popularnością wśród wielickich seniorów, którzy bardzo chętnie korzystają nie tylko z ćwiczeń fizycznych, ale również uczestniczą w wykładach przez co rozwijają się intelektualnie oraz dowiadują się nowych rzeczy. Spotkania dają również możliwość poznania innych ludzi i nawiązania nowych znajomości.

Już teraz zapraszamy wszystkich seniorów na kolejne spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 19 września. Tematem spotkania poruszającego zagadnienia historii sztuki będą „Kościoły franciszkańskie w Asyżu”. Po wykładzie będzie można ponownie skorzystać z oferty Solnego Miasta.Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce