. carrefour


Opublikowano: 2011-11-20

Poniedziałkowy Klub Seniora z wizytą w Japonii


W poniedziałkowe popołudnie 14 listopada odbyło się kolejne spotkanie Poniedziałkowego Klubu Seniora. Tym razem wielickich seniorów w podróż po Japonii zabrała Katarzyna Nowak, wicedyrektor Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

„Nihon no kokoro – czyli kilka słów o Japonii” - taki tytuł nosił kolejny wykład poniedziałkowego spotkania. W podróż po pięknej i egzotycznej Japonii zabrała nas Katarzyna Nowak, wicedyrektor Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Słowo Nihon – czyli Japonia, tłumaczy się jako Kraj Wschodzącego Słońca. A kiedy mówi się Japonia niemal automatycznie przychodzi nam na myśl kwitnąca wiśnia, samuraj, gejsza, ikebana, orgiami, kaligrafia, sushi czy też anime oraz manga. O historii, tradycji, kulturze, obyczajach tego kraju dowiedzieliśmy się z poniedziałkowego wykładu. Prelegentka wprowadziła nas w klimat dalekiego wschodu opowiadając o czasie kwitnięcia wiśni, obchodzeniu nowego roku, święcie lalek, ceremonii parzenia herbaty, ogrodach i domach japońskich, kaligrafii i etykiecie japońskiej. Po spotkaniu każdy z uczestników mógł sobie zabrać żurawia z orgiami – symbol szczęścia i długowieczności.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Aktywnego Seniora, które odbędzie się w poniedziałek 21 listopada o godz. 16:00. Dominika Oliwa opowie o Ameryce Południowej - Boliwii.Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych