.


Opublikowano: 2019-11-05

Porwanie w gminie Wieliczka. Wywieźli mężczyznę do lasu, przywiązali do drzewa, bili, przypalali i ranili nożem.Z końcem października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ustalili, że we wrześniu br. na terenie gminy Wieliczka doszło do uprowadzenia młodego mężczyzny.


Porywacze w wieku 32 oraz 23 lata to mieszkańcy powiatu wielickiego. Wepchnęli oni młodego mężczyznę do bagażnika, a następnie wywieźli do lasu gdzie przywiązali go do drzewa. Uprowadzony był bity i kopany po całym ciele. Sprawcy zadawali mu też rany nożem, przypalali papierosami kończyny jak i również grozili śmiercią.

Następnie sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon i przewieźli w rejon jego posesji żądając aby ten przyniósł im pieniądze. Mężczyzna jednak ukrył się przed napastnikami, a ci odjechali. Kryminalni wytypowali oraz zatrzymali kilka dni temu sprawców tego uprowadzenia. Mężczyźni byli już bardzo dobrze znani policjantom. W trakcie przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon oraz niebezpieczne narzędzia którymi posługiwali się sprawcy.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. pozbawienie człowieka wolności, gróźb karalnych, rozboju. Na wniosek prokuratury, 30 października 2019 roku, Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


Porwanie w gminie Wieliczka. Wywieźli mężczyznę do lasu, przywiązali do drzewa, bili, przypalali i ranili nożem. - zobacz zdjęcia   

Srebrny Jubileusz Dziewczęcego Chóru Ziarenko  
Data: 24 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert galowy z okazji 25-lecia Dziewczęcego Chóru „Ziarenko”, który odbędzie się 24 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce (zjazd od godziny 17.45).
Srebrny Jubileusz Dziewczęcego Chóru Ziarenko
I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce  
Data: 17 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 17 listopada odbędzie się w Wieliczce, a konkretnie w parku linowym Xtreme Park Wieliczka-Grabówki - I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce.
I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce