.


kabaret

Opublikowano: 2019-11-05

Porwanie w gminie Wieliczka. Wywieźli mężczyznę do lasu, przywiązali do drzewa, bili, przypalali i ranili nożem.Z końcem października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ustalili, że we wrześniu br. na terenie gminy Wieliczka doszło do uprowadzenia młodego mężczyzny.


Porywacze w wieku 32 oraz 23 lata to mieszkańcy powiatu wielickiego. Wepchnęli oni młodego mężczyznę do bagażnika, a następnie wywieźli do lasu gdzie przywiązali go do drzewa. Uprowadzony był bity i kopany po całym ciele. Sprawcy zadawali mu też rany nożem, przypalali papierosami kończyny jak i również grozili śmiercią.

Następnie sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon i przewieźli w rejon jego posesji żądając aby ten przyniósł im pieniądze. Mężczyzna jednak ukrył się przed napastnikami, a ci odjechali. Kryminalni wytypowali oraz zatrzymali kilka dni temu sprawców tego uprowadzenia. Mężczyźni byli już bardzo dobrze znani policjantom. W trakcie przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon oraz niebezpieczne narzędzia którymi posługiwali się sprawcy.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. pozbawienie człowieka wolności, gróźb karalnych, rozboju. Na wniosek prokuratury, 30 października 2019 roku, Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


Porwanie w gminie Wieliczka. Wywieźli mężczyznę do lasu, przywiązali do drzewa, bili, przypalali i ranili nożem. - zobacz zdjęcia   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki