.


leroymerlin

Opublikowano: 2015-11-27

Poświęcenie sztandaru Lutni


Miniona niedziela upłynęła pod znakiem Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”, a konkretnie ich sztandaru, który powstał w tym roku, żeby symbolizować „długowieczność” – czyli okres ponad 100 lat istnienia – Towarzystwa.

fot. CKiT / Agnieszka Rogalska

Sztandar został poświęcony podczas mszy w kościele pw. św. Klemensa w Wieliczce, a uroczystość zbiegła się w czasie ze świętem patronki chórzystów – św. Cecylii. Msza była także okazją do uczczenia pamięci o żywych i zmarłych członkach „Lutni”. Ważną częścią uroczystości był koncert Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”, podczas którego usłyszeliśmy chórzystów pod dyrygenturą Jadwigi Szado w repertuarze muzyki kościelnej. Sponsorami sztandaru są: Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, firma „WESEM” D.M.T. Hajduk sp. j. Wieliczka, Małopolski Bank Spółdzielczy oddział w Wieliczce oraz Rada i Zarząd Osiedla „Śródmieście” w Wieliczce.

/CKiT/

Poświęcenie sztandaru Lutni - zobacz zdjęcia7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki