.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-10-15

Posypały się mandaty. Tylko w weekend w powiecie wielickim policjanci wystawili ponad 30 mandatów za brak maseczki.Od soboty 10 października br. na terenie całego kraju obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa wszędzie w przestrzeni publicznej poza przestrzenią leśną, parkami i zieleńcami o ile można zachować tam dystans społeczny.


Jak zapowiedział Szef policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk - Będziemy bardzo rygorystycznie podchodzić – jako funkcjonariusze – do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Tak też się stało, policjanci w całym kraju rozpoczęli od soboty wzmożone kontrole czy nakaz zakrywania ust i nosa jest stosowany. Nie inaczej jest w powiecie wielickim.

Jak poinformował nas asp. Paweł Tomasik, rzecznik prasowy KPP w Wieliczce, w weekend 10-11 października policjanci wystawili na terenie naszego powiatu 31 mandatów karnych za brak zasłoniętych ust i nosa w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusze policji z naszego regionu oprócz samych mandatów zastosowali również 44 pouczenia i skierowali 3 wniosku o ukaranie do sądu.

Oprócz tego tylko w miniony weekend przeprowadzono 56 kontroli placówek handlowych oraz 43 kontrole środkach komunikacji.   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek