bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2020-01-10

Potrącenia pieszych na pasach w Wieliczce i Grabówkach. Jedna osoba nie żyje.Dziś wieczorem w Wieliczce i Grabówkach doszło do dwóch potrąceń pieszych. Do obu zdarzeń doszło na przejściach dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala, druga nie żyje.


W piątek, 10 stycznia około godziny 18:15 w Wieliczce na ul. Reformackiej w okolicy klasztoru, doszło do potrącenia 49-letniego mężczyzny na przejściu dla pieszych. Kierujący samochodem 61-latek był trzeźwy. Potrącony mężczyzna został przewieziony do szpitala. [AKTUALIZACJA: 49-latek został potrącony nie na ul. Reformackiej tylko na ul. Kosiby kiedy jak wynika ze wstępnych ustaleń policji przechodził przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Kierujący Audi, 61-letni mężczyzna jadący od ul. Narutowicza był trzeźwy]

Pół godziny później, bo około godziny 18:40 w miejscowości Grabówki doszło do kolejnego potrącenia. Tym razem śmiertelnego. Kierująca samochodem osobowym marki Skoda jadąc od Sierczy w kierunku Krakowa na przejściu dla pieszych potrąciła 71-letnią kobietę. Niestety potrącona w trakcie prowadzonej reanimacji zmarła. Kierująca była trzeźwa.

Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.
   

Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016