.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2020-01-10

Potrącenia pieszych na pasach w Wieliczce i Grabówkach. Jedna osoba nie żyje.Dziś wieczorem w Wieliczce i Grabówkach doszło do dwóch potrąceń pieszych. Do obu zdarzeń doszło na przejściach dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala, druga nie żyje.


W piątek, 10 stycznia około godziny 18:15 w Wieliczce na ul. Reformackiej w okolicy klasztoru, doszło do potrącenia 49-letniego mężczyzny na przejściu dla pieszych. Kierujący samochodem 61-latek był trzeźwy. Potrącony mężczyzna został przewieziony do szpitala. [AKTUALIZACJA: 49-latek został potrącony nie na ul. Reformackiej tylko na ul. Kosiby kiedy jak wynika ze wstępnych ustaleń policji przechodził przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Kierujący Audi, 61-letni mężczyzna jadący od ul. Narutowicza był trzeźwy]

Pół godziny później, bo około godziny 18:40 w miejscowości Grabówki doszło do kolejnego potrącenia. Tym razem śmiertelnego. Kierująca samochodem osobowym marki Skoda jadąc od Sierczy w kierunku Krakowa na przejściu dla pieszych potrąciła 71-letnią kobietę. Niestety potrącona w trakcie prowadzonej reanimacji zmarła. Kierująca była trzeźwa.

Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.
   

Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem  
Data: 7 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Wraz z początkiem 2020 roku powracamy z cyklem LITERACKIE WIDNOKRĘGI.
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem