.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-10-15

Powiat wielicki trafił do czerwonej strefy z nowym rekordem zakażeń - mamy m.in. zakaz organizacji wesel, szkoły ponadpodstawowe w trybie zdalnym.Wielicki sanepid poinformował dziś o kolejnych 45 mieszkańcach naszego powiatu, którzy w ciągu ostatniej dobry zostali zakażeni koronawirusem. Jeśli chodzi dobowy przyrost zakażeń od początku epidemii jest to niewątpliwie rekord w powiecie wielickim.


Najwięcej, bo aż 27 chorych na COVID-19 przybyło w ciągu ostatniej doby w gminie Wieliczka w której na chwilę obecną jest 166 aktywnych przypadków, a łączna ilość zakażonych mieszkańców tej gminy wynosi 306. Szczegółowe informacje o ilości zakażeń oraz osób, które pokonały koronawirusa w poszczególnych gminach naszego powiatu przedstawiamy na niżej zamieszczonej mapce.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia zaktualizowano listę powiatów, które od najbliższej soboty znajdą się w strefie czerwonej. Biorąc pod uwagę ogromny wzrost zakażeń koronawirusem w powiecie wielickim, a przede wszystkim w gminie Wieliczka było pewne, że nasz powiat znajdzie się w strefie czerwonej. Tak też się stało. Od soboty jesteśmy w czerwonej strefie i w naszym powiecie obowiązują kolejne obostrzenia.

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach obowiązujących w strefach żółtych i czerwonych, które będą obowiązywać od najbliższej soboty. Od 17 października w powiecie wielickim 1 osoba na mkw podczas uroczystości religijnych. Zgromadzenia publiczne do 10 osób. W placówkach handlowych może znajdować się do 5 osób na jedną kasę. Działalność lokali gastronomicznych ograniczona do godzin od 6:00 do 21:00 – zajęty co drugi stolik. W transporcie publicznym 50% zajętych miejsc siedzących lub 30% wszystkich. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe przechodzą na nauczanie zdalne (z wyłączeniem zajęć praktycznych). Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności. Wydarzenia kulturalne do 25% udziału publiczności. Od 19 października w powiecie wielickim jest zakaz organizacji imprez okolicznościowych jak np. wesel.

   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek