.
Opublikowano: 2017-03-03

Pożar domu jednorodzinnego. Policjanci uratowali 60-letnią kobietę.Wczoraj około godziny 15.40 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Węgrzce Wielkie.


Dyżurny niezwłocznie skierował we wskazane miejsce policyjny patrol. Powiadomiono także straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Policjanci pojawili się na miejscu pożaru jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Na miejscu mundurowi zastali mężczyznę, który oświadczył, że w budynku znajduje się jego siostra. Funkcjonariusze widząc realne zagrożenie nie czekali na przyjazd strażaków i weszli do środka. W domu panowało bardzo silne zadymienie. W jednym z pomieszczeń policjanci odnaleźli zdezorientowaną kobietę, którą wyprowadzili z budynku, sami natomiast wrócili do środka celem sprawdzenia czy wewnątrz nikt nie został. Na szczęści nie było więcej osób.

Na miejsce pożaru przybyła także straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Uratowanej 60-latce oraz funkcjonariuszom udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej (m.in. podano tlen). Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zaprószenie ognia w piwnicy budynku, gdzie zapaliły się stare ubrania oraz drewno na opał. Czynności w sprawie prowadzi wielicka komenda. Dzięki zdecydowanej i odważnej postawie policjantów nie doszło do tragedii.


   
Popołudnie ze Straussem 2017  
Data: 25 czerwca 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na cykl czterech koncertów „Popołudnie ze Straussem” na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce i w Muzeum w kopalni soli. Koncerty, obok utworów rodziny Straussów, zaprezentują także dzieła innych uznanych kompozytorów europejskich w XIX w.
Popołudnie ze Straussem 2017
Polska w kwiatach  
Data: 25 czerwca 2017 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy 25 czerwca 2017 r. na Plac im. T. Kościuszki, gdzie podczas spotkania miłośników roślin i ogrodów będzie można wziąć udział w konkursie.
Polska w kwiatach