bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2020-08-01

Pożar domu w Bodzanowie [zdjęcia]W środę wieczorem w miejscowości Bodzanów doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków z JRG PSP w Wieliczce oraz jednostek OSP z terenu naszego powiatu.


Do pożaru doszło 29 lipca przed godziną 22:00. Na szczęście nikomu nic się nie stało, mieszkańcy opuścili płonący budynek przed przybyciem straży pożarnej. Oprócz JRG PSP Wieliczka do walki z ogniem zadysponowano jednostki OSP Bodzanów, OSP Biskupice, OSP Trąbki, OSP Staniątki oraz OSP Podłęże. Na miejsce przybyła również policja oraz ZRM. Po ugaszeniu pożaru działania strażaków polegały na oddymieniu pomieszczeń oraz skontrolowaniu budynku przy użyciu kamery termowizyjnej. Przyczyny pożaru wyjaśnia policja.

Pożar domu w Bodzanowie [zdjęcia] - zobacz zdjęcia   

Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016