.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2011-02-22

Pożar domu w Małej Wsi


Wczoraj, tj. 21 lutego br. około godziny 8:35 do do powiatowego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce wpłynęło zgłoszenia o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Mała Wieś.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożar rozwija się najintensywniej w jednym z pomieszczeń pierwszego piętra - płomienie są widoczne na zewnątrz, sięgają poddasza, które jest mocno zadymione i również zaczyna się palić.Jak informuje Andrzej Kufta z PSP w Wieliczce, podanie dwóch prądów wody w natarciu do wewnątrz pierwszego piętra oraz poddasza, z jednoczesnym zastosowaniem wentylacji nadciśnieniowej, oraz jednego prądu wody z zewnątrz w obronie dachu budynku, doprowadziło do szybkiego opanowania pożaru.

Następną fazą było dogaszanie, które ze względu na wykończenie pomieszczeń drewnem, wymagało cierpliwości i dokładności. W trakcie pożaru nikt nie ucierpiał. Mieszkańcom budynku, który po pożarze do zamieszkania przestał się nadawać, pomocy udzieliły odpowiednie służby Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce. Pożar gasiło 31 strażaków przybyłych na miejsce 9 samochodami. ( KP PSP Wieliczka 5 sam. OSP Czarnochowice 2 sam. OSP Wieliczka 1 sam. i KM PSP Kraków JRG nr 6, 1 – sam. Działania trwały prawie 3 godz. Przyczyny powstania pożaru ustala KP Policji Wieliczka.
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020