.


kabaret

Opublikowano: 2020-03-28

Pożar domu w Węgrzcach WielkichDziś rano w miejscowości Węgrzce Wielkie doszło do pożaru budynku mieszkalnego z którym kilka zastępów straży pożarnej walczyło przez kilka godzin.


Do pożaru domu w Węgrzcach Wielkich doszło dziś około godziny 6:00. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy z JRG Wieliczka oraz OSP Czarnochowice, OSP Węgrzce Wielkie oraz OSP Kokotów. Gdy strażacy przybyli na miejsce okazało się, że pożarem objęty jest dach budynku. Działania Straży Pożarnej w pierwszej fazie polegały na podaniu dwóch prądów wody z zewnątrz na dach budynku oraz wprowadzeniu ratowników do środka budynku z trzecią linią gaśniczą na palące się poddasze. Przy użyciu drabiny mechanicznej strażacy rozebrali pokrycie dachu aby dotrzeć do źródła ognia. Spłonął dach, poddasze jak i również pomieszczenia na niższej kondygnacji. Po ugaszeniu przystąpiono do ewakuacji mienia ruchomego znajdującego się w budynku a następnie wykonano niezbędne prace rozbiórkowe konstrukcji dachu. Na szczęście w pożarze nie było osób poszkodowanych.

To kolejny groźny pożar do jakiego doszło w ostatnim czasie w gminie Wieliczka. W czwartek 26 marca płonął dom w Mietniowie o czym pisaliśmy tutaj.


Pożar domu w Węgrzcach Wielkich - zobacz zdjęcia   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki