. carrefour


Opublikowano: 2017-10-11

Pożar i budynek grożący zawaleniemW miniony piątek, 6 października strażacy z OSP Pierzchów, wraz ze strażakami z OSP Cichawa, OSP Szczytniki oraz JRG Wieliczka zostali zadysponowani do budynku grożącego zawaleniem. Działania przy budynku gospodarczym polegały na rozbiórce elementów grożących zawaleniem i trwały ponad godzinę.


Kilka dni później, bo 9 października doszło do pożaru drewnianego domu w Marszowicach. Po ugaszeniu objętego płomieniami budynku przystąpiono m.in. do rozbiórki nadpalonych części. Akcja w której udział brały jednostki OSP Gdów, JRG Wieliczka, OSP Niegowić, OSP Niewiarów, OSP Bilczyce, OSP Pierzchów, OSP Nieznanowice, OSP Marszowice oraz OSP Szczytniki trwała około czterech godzin.
Pożar i budynek grożący zawaleniem - zobacz zdjęcia   

9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando
Rozmowy przy wspólnym stole...  
Data: 29 maja 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych na czwarte spotkanie w cyklu: "Rozmowy przy wspólnym stole - NIE MA DZIECI, SA LUDZIE, które odbędzie się w Wielickiej Mediatece, w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 10:00. W rozmowie gościnny udział wezmą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.
Rozmowy przy wspólnym stole...