. carrefour


Opublikowano: 2017-07-10

Pożar w zakładzie produkcyjnym w Niepołomicach spowodował pijany pracownikW sobotę, 8 lipca w jednym z zakładów produkcyjnych w Niepołomickiej Strefie Przemysłowej doszło do groźnego pożaru.


Ogień wybuchł w sobotę około godziny 7:20 rano w pomieszczeniu chłodniczym w którym znajdowały się kartony oraz agregat chłodniczy. W akcji brały udział trzy zastępy z OSP Niepołomice oraz trzy zastępy z JRG PSP Wieliczka. Działania straży pożarnej które trwały ponad 4 godziny utrudnione były m.in. bardzo silnym zadymieniem. Straty zakładu szacuje się na co najmniej 80 tysięcy złotych.

Jak wynika z wstępnych ustaleń Policji do pożaru doszło w wyniku, podgrzewania palnikiem przekładni (reduktora) służącej do załadunku i rozładunku towaru – jest to praktyka stosowana w związku z tym, że w pomieszczeniu panuje temperatura -30°C. W wyniku działania ognia spaleniu uległo około 400 kartonów z zawartością mrożonego drobiu.

W toku czynności ustalono, że pracownik wykonując prace naprawcze w chłodni poprzez podgrzewanie reduktora, palnikiem podłączonym do butli gazowej doprowadził do zapalenia znajdujących się w pomieszczeniu kartonów z drobiem. Jak się później okazało mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał około 1 promila alkoholu we krwi. Został on zatrzymany w związku z podejrzeniem stworzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób. W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba. Czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Niepołomicach.

KPP Wieliczka   

IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando