.
Opublikowano: 2017-07-10

Pożar w zakładzie produkcyjnym w Niepołomicach spowodował pijany pracownikW sobotę, 8 lipca w jednym z zakładów produkcyjnych w Niepołomickiej Strefie Przemysłowej doszło do groźnego pożaru.


Ogień wybuchł w sobotę około godziny 7:20 rano w pomieszczeniu chłodniczym w którym znajdowały się kartony oraz agregat chłodniczy. W akcji brały udział trzy zastępy z OSP Niepołomice oraz trzy zastępy z JRG PSP Wieliczka. Działania straży pożarnej które trwały ponad 4 godziny utrudnione były m.in. bardzo silnym zadymieniem. Straty zakładu szacuje się na co najmniej 80 tysięcy złotych.

Jak wynika z wstępnych ustaleń Policji do pożaru doszło w wyniku, podgrzewania palnikiem przekładni (reduktora) służącej do załadunku i rozładunku towaru – jest to praktyka stosowana w związku z tym, że w pomieszczeniu panuje temperatura -30°C. W wyniku działania ognia spaleniu uległo około 400 kartonów z zawartością mrożonego drobiu.

W toku czynności ustalono, że pracownik wykonując prace naprawcze w chłodni poprzez podgrzewanie reduktora, palnikiem podłączonym do butli gazowej doprowadził do zapalenia znajdujących się w pomieszczeniu kartonów z drobiem. Jak się później okazało mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał około 1 promila alkoholu we krwi. Został on zatrzymany w związku z podejrzeniem stworzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób. W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba. Czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Niepołomicach.

KPP Wieliczka   

Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...