. carrefour


Opublikowano: 2019-03-12

Pożary w Brzeziu, Bodzanowie i WieliczceW ostatnim czasie w naszym regionie doszło do kilku pożarów m.in. w Brzeziu, Bodzanowie i Wieliczce.


W niedzielę 10 marca około godziny 11:00 doszło do pożaru wiaty magazynowej w Brzeziu gdzie przechowywany był miał węglowy. Pożar zagrażał pobliskim budynkom. Do walki z ogniem zostały zadysponowane jednostki z JRG Wieliczka oraz OSP z gminy Niepołomic oraz gminy Kłaj.

Dzień wcześniej, 9 marca około godziny 12:30 ogień pojawił się w Wieliczce. Spaleniu uległ pustostan przy ulicy Lipowej. Do pożaru zostały zadysponowane jednostki JRG Wieliczka oraz OSP Czarnochowice.

Tego samego dnia około godziny 18:20 doszło do pożaru poddasza w domu w Bodzanowie. Mieszkańcy domu opuścili budynek przed przybyciem na miejsce straży pożarnej. Z pożarem wałczyły jednostki JRG Wieliczka, OSP Bodzanów, Trąbki oraz Biskupice.

Natomiast 8 marca w Wieliczce przy ul. Długiej miał miejsce pożar koparki. Do gaszenia zostały zadysponowane jednostki JRG Wieliczka oraz OSP Czarnochowice.   

9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando
Rozmowy przy wspólnym stole...  
Data: 29 maja 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych na czwarte spotkanie w cyklu: "Rozmowy przy wspólnym stole - NIE MA DZIECI, SA LUDZIE, które odbędzie się w Wielickiej Mediatece, w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 10:00. W rozmowie gościnny udział wezmą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.
Rozmowy przy wspólnym stole...