. majowapark

Opublikowano: 2019-02-07

Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w WieliczceWczoraj 6 lutego 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego komendanta wielickiej jednostki. Z policjantami, pracownikami cywilnymi, przedstawicielami władz samorządowych oraz kierownictwem instytucji współpracujących z Policją żegnał się insp. Piotr Banasik.


Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku insp. Robertowi Strzeleckiemu - pełniącemu obowiązki I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie przez podinsp.. Tomasza Jońca – Komendanta Komisariatu Policji w Niepołomicach.

O godz. 11.00 podczas oficjalnej uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce insp. Piotr Banasik z rąk pełniącego obowiązki I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego odebrał rozkaz o przejściu do dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.Insp. Robert Strzelecki podziękował za profesjonalną i oddaną służbę w zarządzaniu wielicką jednostką. Podkreślił, że komenda pod kierownictwem insp. Piotra Banasika osiągała wysokie wyniki, za co skierował słowa uznania nie tylko do odchodzącego komendanta, ale do wszystkich policjantów i pracowników Policji. Insp. Piotr Banasik żegnając się z policjantami i pracownikami podziękował wszystkim za lata dobrej współpracy, przychylność, a także pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć. Podczas pożegnania podkreślił, że czas kiedy kierował komendą był najlepszym okresem w jego dotychczasowej służbie. „Czas kiedy kierowałem wielicką Policją były dla mnie cennym doświadczeniem zawodowym i życiowym” – podsumował insp. Piotr Banasik. Słowa podziękowania skierował również w kierunku przedstawicieli władz samorządowych, przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości oraz innych instytucji współpracujących z wielicką jednostką. Dziękował za udaną współpracę, za tworzenie dobrego klimatu, za chęć nawiązywania dialogu. Dodał, że z sympatią będzie wspominał ten czas. Wszyscy goście bardzo pozytywnie podsumowali współpracę z wielicką Policją pod kierownictwem dotychczasowego komendanta i dziękowali mu za wszystkie działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

KPP Wieliczka
   

Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: młodzież 16+, nauczycieli, pedagogów, rodziców, dorosłych, seniorów na trzecie spotkanie w cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole", pod hasłem: CYBERPRZEMOC – JAK JEJ PRZECIWDZIAŁAĆ? Wielicka Mediateka, 6 marca 2019 roku, o godzinie 18:00.
Cyberprzemoc - jak jej przeciwdziałać?
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.  
Data: 6 marca 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Wieliczki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na cykl wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Zgody we współpracy z Fundacją Autonomia oraz Ośrodkiem Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie pod hasłem: „ALFABET ZGODY”, 6 marca 2019 r.
Alfabet Zgody. Bo tylko TAK, znaczy TAK.