.
Opublikowano: 2019-07-25

Pracownice MGOPSu zatrzymały w centrum Wieliczki pijanego kierowcęPod koniec minionego tygodnia dwie pracownice Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce zatrzymały w centrum miasta pijanego kierowcę i wezwały policję.


W piątek 12 lipca około godziny 15:00 pracownice wielickiego MGOPSu jadąc samochodem zauważyły nietrzeźwego kierowcę. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Goliana, Sienkiewicza i Legionów. Pijany kierowca jadący samochodem osobowym marki Skoda nie był w stanie ruszyć ze skrzyżowania gdy zapaliło się zielone światło. Wysiadł z samochodu i próbował go naprawiać. Pracownice wielickiego Ośrodka Pomocy Społecznej zainteresowały się dziwnych zachowaniem mężczyzny, gdy do niego podeszły od razu zorientowały się, że jest pijany. Zabrały mu kluczyki i zawiadomiły policję. Kierowca nie chciał czekać na przyjazd policji, stwierdził że pójdzie na busa tylko zabierze jeszcze z samochodu piwo… Wsparcia w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy udzielili również przypadkowi świadkowie zdarzenia. Po chwili na miejscu zjawili się policjanci, po przebadaniu alkomatem okazało się że zatrzymany kierowca miał około 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Reakcja pracownic Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce była bez wątpienia wzorowa. Gdyby ten kierowca pojechał dalej, mogłoby dojść do tragedii. W tego typu sytuacjach każdy z nas powinien reagować.   

Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
XIII Wielickie Miodobranie  
Data: 24-25 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zaprasza na XIII WIELICKIE MIODOBRANIE, które odbędzie się 25 sierpnia na Rynku Górnym w Wieliczce.
XIII Wielickie Miodobranie