.
Wieliczka City


Opublikowano: 2019-07-25

Pracownice MGOPSu zatrzymały w centrum Wieliczki pijanego kierowcęPod koniec minionego tygodnia dwie pracownice Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce zatrzymały w centrum miasta pijanego kierowcę i wezwały policję.


W piątek 12 lipca około godziny 15:00 pracownice wielickiego MGOPSu jadąc samochodem zauważyły nietrzeźwego kierowcę. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Goliana, Sienkiewicza i Legionów. Pijany kierowca jadący samochodem osobowym marki Skoda nie był w stanie ruszyć ze skrzyżowania gdy zapaliło się zielone światło. Wysiadł z samochodu i próbował go naprawiać. Pracownice wielickiego Ośrodka Pomocy Społecznej zainteresowały się dziwnych zachowaniem mężczyzny, gdy do niego podeszły od razu zorientowały się, że jest pijany. Zabrały mu kluczyki i zawiadomiły policję. Kierowca nie chciał czekać na przyjazd policji, stwierdził że pójdzie na busa tylko zabierze jeszcze z samochodu piwo… Wsparcia w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy udzielili również przypadkowi świadkowie zdarzenia. Po chwili na miejscu zjawili się policjanci, po przebadaniu alkomatem okazało się że zatrzymany kierowca miał około 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Reakcja pracownic Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce była bez wątpienia wzorowa. Gdyby ten kierowca pojechał dalej, mogłoby dojść do tragedii. W tego typu sytuacjach każdy z nas powinien reagować.   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika