. carrefour

cotton
Opublikowano: 2019-04-04

Premiera książki "Janusz Kulig. Niedokończona historia" - spotkanie autorskie w WieliczceZapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Agnieszką Golą z okazji premiery książki „Janusz Kulig. Niedokończona historia”, które odbędzie się 5 kwietnia 2019 r. o godz. 19:00 w hotelu Turówka w Wieliczce przy ul. S. Żeromskiego 1.


potkanie poprowadzi Michał Błażek Wasilewski, będą też goście specjalni – szczegóły już wkrótce!

Agnieszka Gola, autorka takich książek jak „110 %. Poznaj prawdziwe oblicze sportu” i „Prawdziwy Tal(a)ent” postanowiła zebrać wszystkie dotąd nieopublikowane wspomnienia o Januszu Kuligu:

• Trzykrotnym mistrzu Polski w rajdach samochodowych (1997, 2000, 2001)
• Dwukrotnym wicemistrz Polski (1998, 1999)
• Dwukrotnym Mistrz Europy Centralnej (1998, 1999)
• Mistrzu Słowacji (2001)

W książce znajdziemy rozmowy z ludźmi, którzy byli najbliżej legendarnego rajdowca. Rodzina, przyjaciele, team sportowy, kierowcy i piloci rajdowi. Wśród nich Sobiesław Zasada, Leszek Kuzaj, Maciej Wisławski, Michał Kościuszko i jeden z największych rywali Janusza – Krzysztof Hołowczyc. Jaki prywatnie był Janusz Kulig? Dlaczego miał ukruszony przedni ząb? Skąd wzięła się ksywka Rysopis? Co działo się za kulisami największych rajdów? I jakie sposoby miał Kulig na swoich rywali? Tego wszystkiego dowiecie się z książki, która już 3 kwietnia trafi do księgarń!

WSTĘP WOLNY   

Spotkania podróżnicze  
Data: 23,25 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
Spotkania podróżnicze
V Gala Sportu Wielickiego  
Data: 7 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.
V Gala Sportu Wielickiego