.


kabaret

Opublikowano: 2019-11-19

Prezes wielickiej kopalni Zbigniew Zarębski z Krakowskim DukatemIzba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie nagrodziła Zbigniewa Zarębskiego, Prezesa Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka”. Uhonorowała go Krakowskim Dukatem w kategorii „Menadżer Firmy”. Uroczyste wręczenie Dukatów odbyło się 15 listopada podczas dorocznego święta IPH.


- Jestem zaszczycony wyróżnieniem – powiedział Prezes Zbigniew Zarębski. - Nagrodę chciałbym zadedykować wszystkim pracownikom wielickiej kopalni, bo bez ich zaangażowania, wiedzy i pasji Kopalnia Soli „Wieliczka” nie byłaby dziś tym, czym jest: firmą z ponad 700-letnią tradycją, która nie boi się współczesności i śmiało patrzy w przyszłość – podkreślił laureat.

IPH doceniła wieloletni wkład Prezesa Zarębskiego w budowanie silnego przedsiębiorstwa, które nie tylko pomyślnie przeszło w latach 90. transformację ustrojową, ale też wkroczyło w XXI wiek jako firma nowoczesna, świadoma i odpowiedzialna. Dzięki wiedzy i energii Zbigniewa Zarębskiego kopalnia – bezcenny obiekt z Listy UNESCO, stała się znaną na całym świecie turystyczną atrakcją, a prowadzone przez nią prace górnicze zostały zintensyfikowane i jeszcze lepiej chronią zarówno podziemny zabytek, jak i miasto na powierzchni.- Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo, dlatego wśród najważniejszych przedsięwzięć kopalni znalazła się modernizacja górniczych szybów – wyjaśnił Zbigniew Zarębski.

Krakowski Dukat przyznawany jest już od 28 lat - od roku 1998 wyłącznie przez Izbę Przemysłowo-Handlową, która w ten sposób honoruje osoby szczególnie zasłużone dla gospodarki regionu. Historia IPH sięga roku 1850, kiedy to powołano ją pod nazwą Izby Handlowej i Przemysłowej. Jako organizacja samorządu gospodarczego nie miała szans funkcjonować w PRL-u. Odrodziła się dopiero w grudniu 1989 roku.

Fot. Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

Prezes wielickiej kopalni Zbigniew Zarębski z Krakowskim Dukatem - zobacz zdjęcia   7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki