.


wse

kabaret

Opublikowano: 2019-11-19

Prezes wielickiej kopalni Zbigniew Zarębski z Krakowskim DukatemIzba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie nagrodziła Zbigniewa Zarębskiego, Prezesa Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka”. Uhonorowała go Krakowskim Dukatem w kategorii „Menadżer Firmy”. Uroczyste wręczenie Dukatów odbyło się 15 listopada podczas dorocznego święta IPH.


- Jestem zaszczycony wyróżnieniem – powiedział Prezes Zbigniew Zarębski. - Nagrodę chciałbym zadedykować wszystkim pracownikom wielickiej kopalni, bo bez ich zaangażowania, wiedzy i pasji Kopalnia Soli „Wieliczka” nie byłaby dziś tym, czym jest: firmą z ponad 700-letnią tradycją, która nie boi się współczesności i śmiało patrzy w przyszłość – podkreślił laureat.

IPH doceniła wieloletni wkład Prezesa Zarębskiego w budowanie silnego przedsiębiorstwa, które nie tylko pomyślnie przeszło w latach 90. transformację ustrojową, ale też wkroczyło w XXI wiek jako firma nowoczesna, świadoma i odpowiedzialna. Dzięki wiedzy i energii Zbigniewa Zarębskiego kopalnia – bezcenny obiekt z Listy UNESCO, stała się znaną na całym świecie turystyczną atrakcją, a prowadzone przez nią prace górnicze zostały zintensyfikowane i jeszcze lepiej chronią zarówno podziemny zabytek, jak i miasto na powierzchni.- Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo, dlatego wśród najważniejszych przedsięwzięć kopalni znalazła się modernizacja górniczych szybów – wyjaśnił Zbigniew Zarębski.

Krakowski Dukat przyznawany jest już od 28 lat - od roku 1998 wyłącznie przez Izbę Przemysłowo-Handlową, która w ten sposób honoruje osoby szczególnie zasłużone dla gospodarki regionu. Historia IPH sięga roku 1850, kiedy to powołano ją pod nazwą Izby Handlowej i Przemysłowej. Jako organizacja samorządu gospodarczego nie miała szans funkcjonować w PRL-u. Odrodziła się dopiero w grudniu 1989 roku.

Fot. Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

Prezes wielickiej kopalni Zbigniew Zarębski z Krakowskim Dukatem - zobacz zdjęcia   Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli