.
Opublikowano: 2019-05-16

Prezydenci Polski i Słowacji z wizytą w kopalniPrezydenci Andrzej Duda i Andrej Kiska spotkali się 15 maja w Kopalni Soli „Wieliczka”. Towarzyszyły im małżonki Agata Kornhauser-Duda oraz Martina Kiskova. Gości po zabytkowych podziemiach oprowadził Zbigniew Zarębski, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.


Goście zwiedzili fragment Trasy Turystycznej. W komorze Warszawa wpisali się do Księgi Pamiątkowej, mieli też okazję posłuchać krótkiego koncertu górniczej orkiestry oraz skosztować podczas uroczystego lunchu potraw serwowanych przez szefa podziemnej kuchni.

To była pożegnalna wizyta słowackiego prezydenta, który w czerwcu kończy urzędowanie. Andrzej Duda odznaczył Andreja Kiskę Orderem Orła Białego, z kolei słowacki prezydent wręczył polskiemu najwyższe państwowe odznaczenie Słowacji.

Podczas zwiedzania kopalni Parom Prezydenckim towarzyszyli również Jarosław Malik, Członek Zarządu ds. Technicznych Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. oraz Damian Konieczny, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna.


Prezydenci Polski i Słowacji z wizytą w kopalni - zobacz zdjęcia   Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Dni św. Kingi 2019  
Data: 20-21 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zapraszają na coroczne święto naszego miasta – DNI ŚW. KINGI, które odbędzie się w dniach 20-21 lipca na parkingu miejskim przy ulicy Dembowskiego.
Dni św. Kingi 2019