.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2019-05-16

Prezydenci Polski i Słowacji z wizytą w kopalniPrezydenci Andrzej Duda i Andrej Kiska spotkali się 15 maja w Kopalni Soli „Wieliczka”. Towarzyszyły im małżonki Agata Kornhauser-Duda oraz Martina Kiskova. Gości po zabytkowych podziemiach oprowadził Zbigniew Zarębski, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.


Goście zwiedzili fragment Trasy Turystycznej. W komorze Warszawa wpisali się do Księgi Pamiątkowej, mieli też okazję posłuchać krótkiego koncertu górniczej orkiestry oraz skosztować podczas uroczystego lunchu potraw serwowanych przez szefa podziemnej kuchni.

To była pożegnalna wizyta słowackiego prezydenta, który w czerwcu kończy urzędowanie. Andrzej Duda odznaczył Andreja Kiskę Orderem Orła Białego, z kolei słowacki prezydent wręczył polskiemu najwyższe państwowe odznaczenie Słowacji.

Podczas zwiedzania kopalni Parom Prezydenckim towarzyszyli również Jarosław Malik, Członek Zarządu ds. Technicznych Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. oraz Damian Konieczny, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna.


Prezydenci Polski i Słowacji z wizytą w kopalni - zobacz zdjęcia   Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020