. carrefour


Opublikowano: 2019-05-16

Prezydenci Polski i Słowacji z wizytą w kopalniPrezydenci Andrzej Duda i Andrej Kiska spotkali się 15 maja w Kopalni Soli „Wieliczka”. Towarzyszyły im małżonki Agata Kornhauser-Duda oraz Martina Kiskova. Gości po zabytkowych podziemiach oprowadził Zbigniew Zarębski, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.


Goście zwiedzili fragment Trasy Turystycznej. W komorze Warszawa wpisali się do Księgi Pamiątkowej, mieli też okazję posłuchać krótkiego koncertu górniczej orkiestry oraz skosztować podczas uroczystego lunchu potraw serwowanych przez szefa podziemnej kuchni.

To była pożegnalna wizyta słowackiego prezydenta, który w czerwcu kończy urzędowanie. Andrzej Duda odznaczył Andreja Kiskę Orderem Orła Białego, z kolei słowacki prezydent wręczył polskiemu najwyższe państwowe odznaczenie Słowacji.

Podczas zwiedzania kopalni Parom Prezydenckim towarzyszyli również Jarosław Malik, Członek Zarządu ds. Technicznych Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. oraz Damian Konieczny, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna.


Prezydenci Polski i Słowacji z wizytą w kopalni - zobacz zdjęcia   9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando
Rozmowy przy wspólnym stole...  
Data: 29 maja 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych na czwarte spotkanie w cyklu: "Rozmowy przy wspólnym stole - NIE MA DZIECI, SA LUDZIE, które odbędzie się w Wielickiej Mediatece, w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 10:00. W rozmowie gościnny udział wezmą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.
Rozmowy przy wspólnym stole...