.
intermarche

intermarche


Opublikowano: 2017-11-17

Problemy Krzyszkowic z dostawą energii elektrycznej i bonifikaty dla mieszkańców tej części WieliczkiNa początku listopada skontaktował się z nami jeden z mieszkańców osiedla Krzyszkowice w Wieliczce informując, że od dłuższego już czasu mieszkańcy tego rejonu, a zwłaszcza ulicy Ochota mają problemy z dostawą energii elektrycznej.


Jak możemy przeczytać w wiadomości, która do nas dotarła, przerwy w dostawie energii elektrycznej w tamtym rejonie trwają od kilku sekund do kilkudziesięciu minut, nawet dzień po dniu lub co kilka dni. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie ze spółką TAURON Dystrybucja, która jest właścicielem sieci energetycznej prosząc o wyjaśnienia.

Rzecznik prasowy województwa małopolskiego i opolskiego spółki TAURON Dystrybucja, Ewa Groń poinformowała serwis WieliczkaCity.pl, że problemy, które zgłaszają mieszkańcy osiedla Krzyszkowice wynikają z faktu, że ta część Wieliczki jest zasilana liniami napowietrznymi średniego napięcia. Są to linie w dobrym stanie technicznym, natomiast - tak jak większość linii napowietrznych - są narażone na działanie czynników atmosferycznych, takich jak burze, huraganowe wiatry czy śnieg, których konsekwencją są awarie energetyczne i przejściowe braki zasilania dla klientów. W ostatnim czasie wiele razy w tym rejonie występowały groźne dla linii energetycznych zjawiska pogodowe jak chociażby wiatry co wpływało na ciągłość zasilania klientów. Dotyczy to zarówno przerw kilkugodzinnych, jak i krótkotrwałych zakłóceń, spowodowanych działaniem automatyki zabezpieczeniowej stosowanej w celu likwidacji chwilowych zwarć.

Jak informuje Ewa Groń, TAURON Dystrybucja rzeczywiście widzi problem w tej części Wieliczki i zapewnia, że zostaną podjęte działania, które maksymalnie ograniczą takie zjawiska. W ostatnim czasie przeprowadzone zostały kilkukrotnie oględziny tej linii w celu identyfikacji miejsc mogących powodować przerwy w dostawie energii elektrycznej. W ramach prowadzonych działań została wykonana również dodatkowa wycinka drzew, której celem było uniknięcia zbliżeń gałęzi do przewodów linii.

Jednak co ważniejsze dowiedzieliśmy się, że w zbliżającym się 2018 roku zaplanowane są już działania inwestycyjne związane ze zmianą sposobu zasilania tej części Wieliczki oraz istniejącej na tym obszarze infrastruktury sieciowej. Planowana jest przebudowa układu sieci, tak aby obszar ten był zasilony przez linie kablową, a więc zdecydowanie bardziej odporną na działanie zjawisk atmosferycznych. Poprawi to znacząco bezpieczeństwo i niezawodność zasilania klientów tej części Wieliczki.

Zapytaliśmy również o bonifikaty dla mieszkańców Krzyszkowic, którzy zmagają się z gorszą jakością usług w dostawie energii elektrycznej. I jeśli chodzi o bonifikaty, to klienci mogą, a raczej powinni złożyć pisemny wniosek o bonifikatę za przekroczenie dopuszczalnych czasów trwania przerw w dostawie energii elektrycznej.

Z wyjaśnieniami TAURONu nie do końca zgadza się mieszkaniec Krzyszkowic twierdząc, że prądu brakuje nawet wtedy gdy wspomniane zjawiska atmosferyczne nie występują. Tak więc temat pozostaje otwarty, będziemy monitorować działania TAURONU na rzecz poprawy jakości dostawy energii elektrycznej dla tej części Wieliczki i do tego tematu wiele razy jeszcze powrócimy. Jedno jest pewne, zmiany w sposobie zasilania oraz zmiany infrastruktury sieciowej są tutaj niezbędne i muszą być wykonane jak najszybciej.
   
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”  
Data: 4 marca 2018
Lokalizacja: Wieliczka

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, a 4 marca 2018 roku odbędzie się z tej okazji szósta ogólnopolska edycja Biegu „Tropem Wilczym”. Tym wydarzeniem chcemy oddać hołd i upamiętnić „Żołnierzy Wyklętych” działających w podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
7R Solna Wieliczka - UNI Opole  
Data: 17 lutego 2018
Lokalizacja: Wieliczka

Już w najbliższą sobotę 17 lutego w hali CER Solne Miasto nasza drużyna 7R Solna Wieliczka rozegra kolejny mecz. Tym razem przeciwnikiem wieliczanek będzie drużyna Uni Opole.
7R Solna Wieliczka - UNI Opole