.wse


Opublikowano: 2016-03-18

Próbował się powiesić. Policjanci uratowali 42-latka.


Funkcjonariusze z komisariatu Policji w Niepołomicach udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który usiłował się powiesić. 42-latek został zabrany do szpitala.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

W poniedziałek koło godziny 9.00 oficer dyżurny niepołomickiej Policji odebrał bardzo niepokojący telefon. Dzwoniąca kobieta poinformowała, że jej znajomy wysłał do niej kilka sms-ów z informacją, że chce popełnić samobójstwo. Natychmiast we wskazane miejsce został skierowany patrol policji.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce zobaczyli mężczyznę z pętlą zawiązaną wokół szyi. Mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia. Natychmiast przystąpili do reanimacji powiadamiając dyżurnego aby na miejsce przysłał karetkępogotowia. Kilkanaście minut później załoga pogotowia zabrała 42-latka, który powoli odzyskiwał świadomość. Mężczyzna trafił do szpitala im. Żeromskiego a potem do jednego ze szpitali w Krakowie na obserwację, gdzie udzielana jest mu również pomoc psychologiczna.

Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli