.


kabaret

Opublikowano: 2020-05-01

Próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta” w powiecie wielickimTylko w miesiącu kwietniu, na terenie powiatu wielickiego, doszło do 6 prób oszustwa metodą na ,, policjanta’’. Na szczęście, dzięki rozwadze mieszkańców powiatu, oszustom nie udało się osiągnąć zamierzonego celu. Metoda stosowana przez sprawców, jest za każdym razem podobna.


Przestępcy dzwonią najczęściej do seniorów, podając się za policjantów i informują, że w banku w którym dana osoba zdeponowała pieniądze, pracują oszuści a policja prowadzi działania aby ich ,,rozpracować’’. Dzwoniący nalegają na wypłacenie przez starszą osobę pieniędzy z konta i przekazanie ich rzekomemu policjantowi, który ma zgłosić się niebawem. We wszystkich sześciu przypadkach czujność mieszkańców powiatu wielickiego a także rozwaga spowodowały, że przestępcom nie udało się ukraść żadnych pieniędzy.

Wieliccy policjanci apelują o ostrożność:

W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich lub zadzwońmy na numer alarmowy 112. (Należy tutaj pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia z oszustem lub skorzystanie z innego telefonu).

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują najczęściej zaufanie i "dobre serce" ludzi.
KPP Wieliczka   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki